Wydanie nr 28 / 2022   

 

wtorek, 30 listopad 2021 14:21

Nowodworscy kryminalni zatrzymali sprawców serii włamań do altanek ogrodowych. Wyróżniony

Napisał
Nowodworscy kryminalni zatrzymali sprawców serii włamań do altanek ogrodowych. Nowodworscy kryminalni zatrzymali sprawców serii włamań do altanek ogrodowych. KPP Nowy Dwór Gdański

24-letnia kobieta oraz dwóch 33-letnich mężczyzn zostali zatrzymani przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, trafili do policyjnego aresztu po tym, jak dokonali serii włamań do altanek ogrodowych. Ich łupem padały narzędzia ogrodnicze, elektronarzędzia, sprzęt kuchenny. Sprawa jest rozwojowa, policjanci szukają kolejnych pokrzywdzonych oraz zabezpieczają materiał dowodowy, który świadczy o tym, że zatrzymani mogą być sprawcami również innych włamań.

   

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 33-letnich mężczyzn i 24-latka, którzy w listopadzie włamywali się do altanek ogrodowych. W dniu 24 listopada policjanci pojechali w miejsce przebywania tych osób, gdzie we wnętrzu namiotu ujawnili elektronarzędzia pochodzące z kradzieży.
33 -latek i 24-latka, przebywający w namiocie, przyznali się do kradzieży. Funkcjonariusze ustalili i odzyskali sprzęt, który został przez nich zastawiony w lombardzie, część już trafiła do swoich właścicieli. Policjanci przedstawili mężczyźnie na tę chwilę siedem zarzutów, kobiecie trzy zarzuty, jak również sprawdzają, czy sprawcy nie mają na koncie innych włamań.

   

Dwa dni później kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę, 33- latka mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, ustalają jego udział w serii włamań. Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał jeden zarzut kradzieży z włamaniem.

   

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Nowy Dwór Gdański

Skomentuj

1 komentarz