Wydanie nr 28 / 2022   

 

poniedziałek, 29 listopad 2021 14:19

Policjanci apelują!Jest coraz chłodniej. Zwracajmy uwagę na bezdomnych. Wyróżniony

Napisał
Policjanci apelują!Jest coraz chłodniej. Zwracajmy uwagę na bezdomnych. Policjanci apelują!Jest coraz chłodniej. Zwracajmy uwagę na bezdomnych.

Na zewnątrz jest coraz chłodniej, zmrok zapada szybciej i panuje dłużej. Są osoby, które w takiej sytuacji są narażone na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych wymagających pomocy, ale również osoby samotne i w podeszłym wieku wymagają w tym czasie naszej uwagi. Dlatego apelujemy o reakcje wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie

Nowodworscy policjanci, jak co roku w okresie jesienno - zimowym, sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla osób samotnie mieszkających, nadużywających alkoholu oraz bezdomnych.

W związku ze spadkiem temperatur funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim kontrolują pustostany, ogródki działkowe, prowizoryczne altany oraz nieużytkowane budynki gospodarcze, pod kątem przebywania tam bezdomnych. Napotkanych informują o możliwościach uzyskania pomocy.

Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok wałęsających się nietrzeźwych, samotnych lub bezdomnych. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze oraz ubrane niestosownie do pory roku. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc na numer alarmowy 112

 

KPP Nowy Dwór Gdański

Skomentuj