Wydanie nr 273 / 2022   

 

Oficjalnie i uroczyście (29.09.2022 r.) w obecności Wojewody, pani Wójt Gminy Stegna i innych znamienitych gości w Tujsku odbyło się przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego  dla OSP Tujsk.
 

Do Ochotniczej Straży Pożarnej Tujsk w woj. pomorskim trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks D15 HIGH K P4X4 280E6 (4×4). Nowy pojazd ma jednomodułową, czterodrzwiową kabinę załogową umożliwiającą przewóz sześciu strażaków w układzie (1+1+4). Z przodu na podstawie cynkowanej na gorąco przystosowanej do holowania pojazdu, zamontowano wyciągarkę elektryczną o uciągu 9979 kg. Szkielet nadwozia pożarniczego, to konstrukcja samonośna, wykonana z systemowych, skręcanych profili aluminiowych.

 
Nadwozie pożarnicze ma siedem skrytek sprzętowych, zamykanych żaluzjami aluminiowymi. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrów na środek pianotwórczy. Zamontowana autopompa ma wydajność 2846 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 429 l/min przy ciśnieniu 40 barów. Poza tym na pojeździe zamontowano wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy z reflektorami LED o strumieniu świetlnym 36.000 lm.

  

nowy wóz OSP Tujsk (5)
nowy wóz OSP Tujsk (9)
nowy wóz OSP Tujsk (8)
nowy wóz OSP Tujsk (7)
nowy wóz OSP Tujsk (6)
nowy wóz OSP Tujsk (47)
nowy wóz OSP Tujsk (46)
nowy wóz OSP Tujsk (45)
nowy wóz OSP Tujsk (44)
nowy wóz OSP Tujsk (43)
nowy wóz OSP Tujsk (42)
nowy wóz OSP Tujsk (41)
nowy wóz OSP Tujsk (40)
nowy wóz OSP Tujsk (4)
nowy wóz OSP Tujsk (38)
nowy wóz OSP Tujsk (39)
nowy wóz OSP Tujsk (37)
nowy wóz OSP Tujsk (36)
nowy wóz OSP Tujsk (35)
nowy wóz OSP Tujsk (34)
nowy wóz OSP Tujsk (33)
nowy wóz OSP Tujsk (32)
nowy wóz OSP Tujsk (31)
nowy wóz OSP Tujsk (3)_edited
nowy wóz OSP Tujsk (30)
nowy wóz OSP Tujsk (3)
nowy wóz OSP Tujsk (29)
nowy wóz OSP Tujsk (28)
nowy wóz OSP Tujsk (27)
nowy wóz OSP Tujsk (25)
nowy wóz OSP Tujsk (26)
nowy wóz OSP Tujsk (24)
nowy wóz OSP Tujsk (23)
nowy wóz OSP Tujsk (21)
nowy wóz OSP Tujsk (22)
nowy wóz OSP Tujsk (20)
nowy wóz OSP Tujsk (2)
nowy wóz OSP Tujsk (18)
nowy wóz OSP Tujsk (19)
nowy wóz OSP Tujsk (17)
nowy wóz OSP Tujsk (16)
nowy wóz OSP Tujsk (15)
nowy wóz OSP Tujsk (14)
nowy wóz OSP Tujsk (13)
nowy wóz OSP Tujsk (12)
nowy wóz OSP Tujsk (11)
nowy wóz OSP Tujsk (1)
nowy wóz OSP Tujsk (10)
Previous Next Play Pause
 

 

-OSP w Tujsku jest częścią Krajowego Systemu Ratowniczo - gaśniczego. To duże wyróżnienie dla każdego OSP.  To jest system, który ma w swoim  zamierzeniu  wspierać działania zawodowej straży pożarnej przy innych interwencjach

mówił nam Aleksander Jankowski – Wicewojewoda Pomorski.

Bliskość drogi S7 i natężenie w sezonie turystycznym pobliskiej drogi wojewódzkiej nr 502 wyróżnia tę jednostkę na tle innych i sprawia, że ma dużo pracy. 

-Mam nadzieję, że właśnie takie docenienie tej ciężkiej pracy, tej odwagi i tego zaangażowania całym swoim prywatnym życiem, bo jest się 24 h strażakiem ochotnikiem, możemy wyrazić właśnie uznanie przekazując wraz z Gminą Stegna środki w wysokości po 50% na zakup tego wozu. Przyczyni się to do bezpieczeństwa wykonywanej pracy jak i też do komfortu pracy druhów i druhen
- dodał  Wicewojewoda 
 
Strażacy otrzymali na ręce prezesa OSP w Tujsku Kamila Parola posążek św. Floriana ufundowany przez ks. proboszcza Zdzisława Berlińskiego.
 
 
 
 
W uroczystości udział wzięli:
Aleksander Jankowski – Wicewojewoda Pomorski,
Ewa Dąbska – Wójt Gminy Stegna,
Tomasz Gajewski - Zastępca Wójta Gminy Stegna,
Mariusz Ogrodowski - Przewodniczący Rady Gminy Stegna,
bryg. Wojciech Berent – Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
bryg. Janusz Leszczewski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim,
st. kpt. Hubert Grzesiowski – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim,
ksiądz Arkadiusz Dekański – Kapelan Powiatowy Strażaków,
ksiądz Zdzisław Berliński – proboszcz parafii Tujsk, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowodworskiego,
mieszkańcy gminy.
Kronikarz, strażak, wiceprezes OSP Jantar, dla społeczności strażackiej  poprostu "wujek" Odszedł na wieczną służbę Dh Józef Zgliniecki.
 
28 września 2022 r. to smutny dzień dla  OSP Jantar i strażaków z powiatu nowodworskiego.
 
-To osoba pełna pasji i poświęcenia. Wielki szacunek za jego strażackie zaangażowanie
- mówią o nim strażacy. 
  
Dh Józef Zgliniecki miał 71 lat. Był wielokrotnie nagradzany za prowadzenie kronik strażackich na poziomie wojewódzkim i krajowym. Do dziś pełnił funkcję wice prezesa OSP Jantar wspierając ową straż swoim doświadczeniem strażackim. Przez wiele lat był też kierowcą samochodu pożarniczego i jednocześnie gospodarzem w jednostce utrzymując sprzęt w gotowości bojowej na wzorowym poziomie.
 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 01.10.2022 w kościele parafialnym w Mikoszewie o godzinie 11:30 różaniec, a następnie msza święta o godzinie 12:00. Po mszy św.na cmentarzu w miejscowości Żuławki odbędzie się ostatnie pożegnanie.
Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego szukają sprawcy kradzieży paliwa ze stacji paliw w miejscowości Dworek.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia 2022 roku. Związek ze zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia lub mają informację na jego temat, proszeni są o kontakt z Policją.
 
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim szukają sprawcy kradzieży paliwa. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia tego roku na stacji paliw w miejscowości Dworek. Związek ze zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Mężczyzna zatankował do beczek i baniaków ponad 200 litrów oleju napędowego, po czym odjechał bez płacenia.
 
Straty razem wyniosły ponad 1600 złotych. Poruszał się on pojazdem m-ki Ford koloru białego, na którym umieszczone były skradzione tablice rejestracyjne. W toku postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widoczny jest sprawca.
 
- Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
kontakt pod nr.tel.: 47 74 39 232 lub 47 74 39 286
- informuje oficer prasowy z nowodworskiej komendy mł.asp Karolina Figiel. 
 
 
NDg kradzież paliwa DWOREK

Rozpoczął się sezon na grzybobranie. Wiele osób wychodzi do lasu bez odpowiedniego przygotowania. Niemal każdego dnia policjanci przyjmują zgłoszenia o zaginięciach podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

Rozpoczyna się sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do lasów. Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa i zagrożenia, które mogą wystąpić podczas takiej wyprawy. Pierwszym bardzo poważnym niebezpieczeństwem jest zagubienie się w lesie, dlatego zanim wybierzemy się na poszukiwania grzybów, warto wcześniej przejrzeć mapę terenu, na którym mamy zamiar przebywać. Dobrze jest też znaleźć i zapamiętać elementy charakterystyczne w danym miejscu, które ułatwią nam odnalezienie drogi powrotnej. Ważne jest, by unikać samotnych wypraw do lasu – szczególnie w teren mało nam znany lub przy słabej widoczności.

Jeśli jednak idziemy na grzybobranie samotnie, to warto poinformować bliskich w jaki rejon lasu się udajemy oraz określić przybliżony czas powrotu. Jeżeli w wyprawie biorą udział dzieci lub osoby starsze, zwracajmy na nich szczególną uwagę i pilnujmy, aby sami nie oddalali się i pozostali w zasięgu naszego wzroku. Warto realnie ocenić swoje możliwości i czas jaki zamierzasz spędzić w lesie. Przede wszystkim, nie wybierać się tam zbyt późno. Przy dużych upałach najlepiej iść do lasu wczesnym rankiem.

W sezonie grzybobrania policja odbiera zgłoszenia o osobach, które zgubiły drogę w lesie. Szczególnie jesienią szybko zapadający zmrok stanowi poważną przeszkodę w prowadzeniu poszukiwań, dlatego na wyprawę do lasu postarajmy się założyć ubrania, w których dłużej możemy pozostać widoczni, a jeśli to możliwe dołączmy do naszego ubioru elementy odblaskowe.

Na wypadek sytuacji kryzysowych, trzeba mieć ze sobą przede wszystkim naładowany telefon komórkowy, który może okazać się bardzo pomocny w razie akcji poszukiwawczej. Zapewni to nam możliwość kontaktu ze służbami.

Pozostawiając samochód na leśnym parkingu należy dokładnie zamknąć drzwi i okna auta oraz nie pozostawiać przedmiotów wartościowych w widocznym miejscu. Do parkowania swoich pojazdów unikajmy miejsc mało uczęszczanych.

Pamiętajmy również o tym, żeby w lesie nie hałasować by nie spłoszyć zwierząt, nie palić ognisk i nie rzucać niedopałków na poszycie leśne. Śmieci należy zbierać do specjalnych worków i po skończonym wypoczynku zabrać je ze sobą.

 

Na zaproszenie Michała Gzowskiego do Elbląga przyjechał w sobotę (24 września) Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Uwierzyć w Polskę".
 
Na czym polega polski interes w Europie i jak o niego zadbać – to najważniejszy temat spotkania europosła Patryka Jakiego z mieszkańcami Elbląga. 
 
"Mam takie przekonanie i będę próbował Państwu dziś to udowodnić, że wiele problemów w Polsce udałoby się uniknąć, gdyby większa część naszego narodu uwierzyła, że Polska może samodzielnie, że Polska może i po to są te spotkania" - tymi słowami rozpoczął spotkanie z mieszkańcami Elbląga Patryk Jaki.
 
"My generalnie walczymy z "niedasizmem" i to państwo ostatnio widzieliście przy przekopie Mierzei Wiślanej. Wbrew temu co się mówi, że to się nie opłaca, to nie ma sensu, to jestem przekonany, że jak się spotkamy za kilkanaście lat, to zobaczycie jak wielka i ważna jest to inwestycja" - mówił Patryk Jaki.
 
Całość nagrania ze spotkania:
 
poniedziałek, 26 wrzesień 2022 11:56

Ogłoszenie Starosty Nowodworskiego z dn.26.09.2022

Ogłoszenie Starosty Nowodworskiego z dn.26.09.2022
Starosta Nowodworski podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26 września 2022 roku w siedzibie
Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim Wydziale Geodezji Kartografii i Katastru 
przy ulicy Warszawskiej 28B
został wywieszony na okres 21 dni - wykaz nieruchomości 
stanowiących własność Skarbu Państwa  przeznaczonej do dzierżawy.
 
  
 
grafikaminiatura22037logo mail
 
GK.6845.12.2022.AS
Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 29-letniego mężczyzny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wniosek o tymczasowy areszt wobec zatrzymanego został złożony wczoraj (22 września 2022 r.) po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych i przedstawieniu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło 20 września br. w jednym z mieszkań przy ulicy Okulickiego w Elblągu. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mogącego mieć związek ze sprawą. W dalszym ciągu trwają w tej sprawie ustalenia - informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Przypomnijmy 29-latek zadał kilkanaście ciosów nożem swojej znajomej. Kobieta osierociła dwoje dzieci
 
We wtorek, 20 września, w bloku przy ul. Okulickiego na elbląskim osiedlu Zawada około godz. 14 znaleziono ciało 43-letniej kobiety. Jej rany jednoznacznie świadczyły o tym, że doszło do zabójstwa. Tego samego dnia policja zatrzymała podejrzanego, 29-letniego mężczyznę.
 
W czwartek Rafał N. dostał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi dożywocie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, jednak odmówił składania wyjaśnień. Nie podał też powodu swojego postępowania.
piątek, 23 wrzesień 2022 19:37

W metropolii jest nas coraz więcej! 

Rośnie liczba mieszkańców w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot.  W ciągu 10 lat przybyło prawie 97 tysięcy osób. Największy przyrost mieszkańców odnotowały gminy: Kosakowo oraz Pruszcz Gdański.  Duży wzrost widoczny jest także w stolicy województwa. Gdańsk jest obecnie na 6. miejscu w Polsce pod względem liczby mieszkańców. 
 
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o liczbie ludności i mieszkań według stanu na koniec marca 2021. Dane te zostały zebrane na podstawie ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego. Wynika z nich, że Polska systematycznie się wyludnia. W ciągu 10 lat  liczba mieszkańców spadła o 476 tys. (1,2 procent). Na koniec marca 2021 r. było 38 036 118  mieszkańców Polski. 
 
 
 
miasta wojewódzkie
 
 
Liczba ludności w Polsce spada, w OMGGS rośnie
W naszej metropolii trend jest odwrotny. W ciągu 10 lat (od poprzedniego spisu powszechnego w 2011 roku) przybyło nam aż 96 918  mieszkańców. Według  danych GUS  w OMGGS mieszka prawie 1 650 000 osób (1 645 204 osoby - stan na 31 marca 2021) .  
 
Ponad 486 tys. osób mieszka w Gdańsku, co daje 6. miejsce w Polsce. W porównaniu do spisu powszechnego z 2011 r. liczba mieszkańców Gdańska wzrosła o 5,6 proc. Dziesięć lat temu, stolica województwa pomorskiego liczyła 460 276 mieszkańców. W Gdańsku mieszka więcej kobiet, a dokładnie: 255 861, mężczyzn jest o ponad 25 tysięcy mniej: 230 161. 
 
Widać też przyrost mieszkańców w gminach otaczających rdzeń metropolii, czyli Trójmiasto. W pierwszej “10” są Kosakowo, Pruszcz Gdański, Żukowo, Kolbudy, Wejherowo.
 

Metropolitalna gmina z największym przyrostem w Polsce

Największy przyrost liczby mieszkańców oraz liczby mieszkań wśród metropolitalnych gmin zanotowano w gminie Kosakowo. Względem 2011 roku zaobserwowano tu 89,5 procent więcej mieszkańców i przyrost liczby mieszkań aż o 150,8 procent. To odpowiednio drugie i pierwsze miejsce w Polsce.

W rankingu ogólnopolskim w pierwszej “10” jest też Pruszcz Gdański  - zajmuje 9. miejsce pod względem przyrostu liczby mieszkańców i 5. jeśli chodzi o przyrost liczby mieszkań (89 procent). Boomem mieszkaniowym może się też pochwalić Żukowo (8. miejsce w Polsce - 88,1 procent).

To drugie miejsce w Polsce!

 
 
gminy o największym przyroście ludności
 
 

- Gmina Kosakowo - warto tu być! - komentuje Marcin Kopitzki, zastępca wójta, nawiązując do hasła promocyjnego gminy Kosakowo. - Ta wysoka pozycja świadczy o tym, że Kosakowo jest bardzo atrakcyjną gminą przede wszystkim pod kątem zamieszkania. Z tego się ogromnie cieszymy. Dla władz gminy oznacza to również wyzwania. Im więcej mieszkańców, tym więcej potrzeb i problemów. Tak jak wszystkie gminy, borykamy się z problemami infrastruktury drogowej, oświetlenia, a przede wszystkim infrastruktury oświatowej. Walczymy z tym, jesteśmy na etapie budowy dwóch nowych przedszkoli. Będziemy odpowiadać na wyzwania, które pokazały dane z GUS-u.

Gminy OMGGS z największym przyrostem liczby mieszkańców:

 

 top10

W Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim podpisano umowy na dofinansowanie projektów w ramach współpracy z PFRON.

Pani Barbara Ogrodowska Wicestarosta Nowodworski oraz Pan Marcin Głowacki Członek Zarządu podpisali dwie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych reprezentowanym przez Pana Dariusza Majorka Dyrektora Pomorskiego Oddziału PFRON.

 
Dzięki zawartym umowom dofinansowane zostaną dwa projekty:
 
1. „Mobilność to wolność” w ramach którego Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim zakupi busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Wysokość dofinansowania tego projektu to kwota 120.000,00 zł.
 
2. „Remont WTZ w Jantarze”, który będzie realizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „DAR”. Otrzymane dofinansowanie w wysokości 131 050,39 zł zostanie przeznaczone na remont dachu, trzech pracowni oraz biura w budynku warsztatu terapii zajęciowej.
 
Oba przedsięwzięcia zrealizowane zostaną w ramach „Programu Wyrównywania różnic między regionami III”. Rokrocznie dzięki wzorowej współpracy Powiatu Nowodworskiego z Pomorskim Oddziałem PFRON realizowane są projekty mające na celu poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych.
Wójt Gminy Stegna ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek nr: 22/1, 22/2, 22/3, 22/5, 22/6, 22/7, 95/3, 95/11 i 255, stanowiących własność Gminy Stegna, położonych w miejscowości Junoszyno
 
Wyciąg z ogłoszenia o Przetargu
 

L.p.

Położenie nieruchomości

Nr działki

Pow.

w ha.

Nr Księgi Wieczystej

Cena wywoławcza  nieruchomości netto w zł

Wysokość Wadium

Przeznaczenie
w mpzp/ w studium

1.

Junoszyno ul. Szkolna

22/7

0,1140 ha

GD2M/

00050826/7

219.900,00 zł.

43.980,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest w strefie ochrony układu ruralistycznego, na obszarze oznaczonym symbolem MN/U65 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych oraz tereny wód powierzchniowych.

2.

Junoszyno ul. Szkolna

22/6

0,1141 ha

GD2M/

00050826/7

219.900,00 zł.

43.980,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest w strefie ochrony układu ruralistycznego, na obszarze oznaczonym symbolem MN/U65 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych oraz tereny wód powierzchniowych.

3.

Junoszyno ul. Bursztynowa

22/5

0,1140 ha

GD2M/

00050826/7

230.900,00 zł.

46.180,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest w strefie ochrony układu ruralistycznego, na obszarze oznaczonym symbolem MN/U65 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych oraz tereny wód powierzchniowych.

4.

Junoszyno ul. Szkolna

22/3

0,1577 ha

GD2M/

00050826/7

228.900,00 zł.

45.780,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest w strefie ochrony układu ruralistycznego, na obszarze oznaczonym symbolem MN/U65 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych oraz tereny wód powierzchniowych.

5.

Junoszyno ul. Szkolna

22/2

0,2309 ha

GD2M/

00065320/8

437.900,00 zł.

87.580,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest na obszarze oznaczonym symbolem MN/U49 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych.

6.

Junoszyno ul. Szkolna

22/1

0,2092 ha

GD2M/

00065320/8

396.900,00 zł.

79.380,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest na obszarze oznaczonym symbolem MN/U49 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych

7.

Junoszyno,

ul. Kasztanowa

95/3

0,0959 ha

GD2M

/00059439/0

168.900,00 zł.

33.780,00 zł.

W MPZP wsi Junoszyno działka położona jest w strefie ochrony układu ruralistycznego,  na terenie oznaczonym symbolem MN/U91 oznaczającym "zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, usługi nieuciążliwe w tym

w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wyłączeniem kempingów

i pól biwakowych

8.

Junoszyno ul. Kasztanowa

95/11

0,0725 ha

GD2M/

00059439/0

97.900,00 zł.

19.580,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest w strefie ochrony układu ruralistycznego, na obszarze oznaczonym symbolem MN/U91 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych.

9.

Junoszyno ul. Słoneczna

255

0,1548 ha

GD2M/

00055162/9

223.900,00 zł.

44.780,00 zł.

W MPZP  wsi Junoszyno  działka  położona jest w strefie ochrony układu ruralistycznego, na obszarze oznaczonym symbolem MN/U105 określającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych, w tym w szczególności obiekty pensjonatowe zlokalizowane w budynkach mieszkalnych lub w budynkach usługowych wolnostojących, z wykluczeniem kempingów i pól biwakowych.

 
 
W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne i osoby prawne:
 
a) w odniesieniu do osób fizycznych - osobiście lub przez upoważnionego pełnomocnika z podpisem poświadczonym notarialnie,
b) w odniesieniu do spółek osobowych i handlowych oraz innych osób prawnych przez osobę lub osoby uprawnione do ich reprezentowania na podstawie aktualnego odpisu z KRS lub innego rejestru lub przez upoważnionego pełnomocnika z podpisem poświadczonym notarialnie,
c) cudzoziemcy – w rozumieniu ustawy z dnia 24.03.1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.
 
Przetargi odbędą się według ww. kolejności dnia 26.10.2022 r. od godz. 12:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Stegnie przy ulicy Gdańskiej 34 pokój nr 1a.
Przewidywany czas na przeprowadzenie procedury przetargowej dla jednej działki wynosi ok. 15 min.
 
W przypadku braku oferentów dla danej działki, rozpoczyna się procedura przetargowa dla następnej według kolejności działki bez przerwy.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na konto Gminy Stegna Nr 33 8308 0001 0000 0550 2000 0070 w BS Stegna w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 20.10.2022 r. wymagana kwota znajdowała się na koncie Urzędu Gminy w Stegnie. Do ceny nieruchomości osiągniętej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23% zgodnie z ustawą " o podatku od towarów i usług" z dnia 11.03.2004 r.
 
Ogłoszenie o przetargu zostało wywieszone na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Stegna oraz opublikowane na stronach internetowych Gminy Stegna tj. www.stegna.pl oraz BIP Stegna.
Strona 1 z 429