Wydanie nr 116 / 2019   
kwiecień 26, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Nowy Dwór Gdański. Kolejne oszustwa na inkasenta.

Nowy Dwór Gdański. Kolejne oszustwa na inkasenta.

Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi osobami, które podają się za pracowników wodociągów. W trakcie wizyty w mieszkaniu pod pretekstem informowania o przerwie w dostawie wody, sprawdzania czy w pomieszczeniach są zacieki na ścianach oraz naszą nieuwagę przeszukują również szafki.

W ubiegłym tygodniu do nowodworskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego, która poinformowała, że zostały skradzione z jej mieszkania pieniądze oraz biżuteria. Dwie osoby wykorzystały brak czujności ze strony zgłaszającej i pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w kranach, powstałych zacieków na ścianach w wyniku zalania wodą przez sąsiadów oraz podaniu się za pracowników wodociągów, zostali wpuszczeni do mieszkania. W trakcie sprawdzania pomieszczeń zagadywali mieszkankę dopytując się z ilu pomieszczeń składa się mieszkanie oraz, że właściciel lokalu posiada nadpłatę za wodę. Zachowywali się jakby naprawdę byli pracownikami wodociągów. Wykorzystując nieuwagę mieszkanki, zabrali z szafki znaczną ilość gotówki oraz biżuterię a następnie wyszli z mieszkania.

Pamiętajmy, że inkasent to osoba podająca się za pracownika wodociągów, spółdzielni mieszkaniowej, kominiarza itp. Zwraca się o zapłatę jakichś świadczeń np. dopłata do rachunku za gaz, za wymianę okien, wymianę bądź przegląd piecyka gazowego oraz jak w podanym przykładzie może mówić o nadpłacie za wodę. Pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej czy wodociągów posiadają identyfikatory, pieczątki oraz logo pracodawcy. Gdy nie jesteśmy pewni, poprośmy o imię i nazwisko oraz dzwońmy do pracodawcy celem upewnienia się czy dana osoba jest osobą za którą się podaje. Policja prosi o czujność.

Informacja: kpp nowy dwór gdański

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.

Wilki zawędrowały na Żuławy? W…

Mar 03, 2019 Rate: 0.00

Potrącenie na pasach kobiety.  Nowy Dwór Gd. -  11.03.2019

Potrącenie na pasach kobiety. …

Mar 11, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Montaż tablic informacyjnych na przekopie Mierzei Wiślanej – 25.04.2019

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia, dzierżawy na okres 3, 4 i 5,10 lat oraz wydzierżawienia od Skarbu Państwa Nadleśnictwa Elbląg nieruchomości gruntowej na czas nieokreślony.

Nie bądź patałachem, posprzątaj Mewią Łachę edycja wiosna 2019

Święto miłośników ogrodnictwa z dziennikarzem telewizyjnym Markiem Jezierskim.

Spotkanie: Jarosław Sellin w Nowym Dworze Gdańskim.

II Grand Prix Żuław w wędkarstwie spławikowym o puchar burmistrza.

Ruszy II etap przebudowy chodników na ul. Łąkowej w Kmiecinie.

Nowy Dwór Gdański. Spróbuj smaków Żuław. Żuławski Park Historyczny zaprasza na ostatnią odsłonę żuławskich smaków.

Kolorowanka Żuławska dla dzieci w starostwie.