Wydanie nr 20 / 2019   
styczeń 20, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me
Ad Top Header

Powiat nowodworski. Światło z Betlejem zawitało do Stegny i Sztutowa.

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. 1 Stegieńska Drużyna Harcerskiej „Sztorm” im. Bernarda Filarskiego już po raz piętnasty wzięła udział  w akcji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerzom tradycyjnie towarzyszyli uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas.

18.12.2018 r. harcerze z 1 SDH "Sztorm” pojechali do Gdańska, aby wraz z innymi harcerzami Chorągwi Gdańskiej ZHP odebrać Światło na Długim Targu. Następnie zostało ono przewiezione do Stegny i przekazane do kościoła parafialnego w Stegnie. 19 grudnia 2018 r. od samego rana harcerze przekazywali Światło z Betlejem na terenie Stegny i Sztutowa. Trafiło Ono do: Urzędu Gminy, straży pożarnej, szkoły, przedszkola, GS, Banku Spółdzielczego, Domu Pomocy Społecznej „Mors”, SAR, Muzeum Stutthof.

Idea akcji „Betlejemskie Światło Pokoju”

W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia, co roku od Tatr wyrusza harcerska sztafeta, docierając do najdalszych zakątków naszej Ojczyzny i przenikając przez jej granice na Białoruś, Litwę, Ukrainę oraz do Rosji i Danii. 
Ideą Betlejemskiego Światła Pokoju jest przekazywanie pokoju, ciepła, miłości i radości. Światło zapalone od ognia płonącego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, przekazywane jest przez skautów i harcerzy z rąk do rąk tak, by Płomień otoczył całą Europę. W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju po raz dwudziesty ósmy przekroczyło granice Polski. Harcerze w całej Polsce niosą Ogień z Betlejem wraz z jego przesłaniem. Płomień niesiony w rękach harcerzy dociera do rodzin, szkół, szpitali, kościołów, urzędów i instytucji. Są tacy, którzy na ten płomień czekają z niecierpliwością, ponieważ wraz z Nim harcerze przekazują przesłanie radości, miłości, ciepła i bezpieczeństwa.

 

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.


Życzenia świąteczne:
Pragniemy, aby Święty Ogień niesiony w harcerskich dłoniach z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez cały świat, połączył nas wszystkich w łańcuch dobrej woli, rozjaśniając i rozgrzewając nasze serca. Niech Betlejemskie Światło Pokoju przyniesie Państwu radość, dobro, pokój i nadzieję. Życzymy niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia.

 

Harcerze z 1 Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej „Sztorm” im. Bernarda Filarskiego

 

 

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
hm. Agnieszka Suska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować
Ad Sidebar

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Apel do mieszkańców Gminy Stegna.

Apel do mieszkańców Gminy Steg…

Sty 09, 2019 Rate: 0.00

Napadli na konwojenta i ukradli ponad 60 tysięcy złotych! Podejrzani zatrzymani.

Napadli na konwojenta i ukradl…

Sty 09, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Pożegnaliśmy Prezydenta Pawła Adamowicza -19.01.2019

Egzaminy zawodowe w Zespole Szkół nr 2.

Orkiestra zagrała w gminie Stegna. 27 Finał WOŚP- 13.01.2019

Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Sztutowo.

Powiat Nowodworski. Nieodpłatna pomoc prawna.

Ogłoszenie o naborze na  stanowisko  asystent rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sztutowie

Nowy Dwór Gdański. Dzień Kubusia Puchatka w Bibliotece Publicznej

Inicjatywa uczniów z Jantara.  Pomagają przetrwać zimę podopiecznym "Iskierki"