Wydanie nr 118 / 2023

niedziela, 30 kwiecień 2023 23:37

Żuławy Nowy Dwór Gdański zwyciężają w domowym meczu ze Starym Polem Wyróżniony

Napisał
Żuławy Nowy Dwór Gdański zwyciężają w domowym meczu ze Starym Polem Karolina Jarecka

Nowodworscy kibice mogli w piątek wieczorem cieszyć się z domowej wygranej swojej drużyny Żuławy, która pokonała drużynę ze Starego Pola 5:3. Mecz dostarczył kibicom mnóstwo okazji do oglądania zdobywanych goli, a zwycięstwo pozwoliło Żuławom zdobyć 3 cenne punkty.

Domowa wygrana Żuław w meczu z drużyną ze Starego Pola! Zawodnicy Żuław zapewnili kibicom mnóstwo emocji, zdobywając aż 5 bramek, w tym dwie autorstwa Juliana Głowackiego oraz dwie Tomka Dobrzyńskiego. Mateusz Gruszewski również wpisał się na listę strzelców. Pomimo nieco rozluźnienia w końcówce meczu, gospodarze zdołali obronić przewagę i zakończyć spotkanie wynikiem 5-3. Teraz Żuławy czekają kolejne wyzwania, a już 3 maja zmierzą się z lokalną drużyną w Brusach.

Nietypowo, bo w piątek o godzinie 18 nowodworscy kibice mogli oglądać zawodników swojej ulubionej drużyny w akcji. Rywalem nowodworzan była drużyna ze Starego Pola. Mecz z pewnością należał do tych, które ogląda się z zaciekawieniem. Zawodnicy obu drużyn stanęli na wysokości zadania i dostarczyli kibicom mnóstwo okazji do oglądania zdobywanych goli. Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie po myśli gospodarzy, którzy za sprawą Juliana Głowackiego wyszli na prowadzenie już w pierwszych minutach meczu. Ataki nabierały coraz szybszego tempa.

Po dobrych, zespołowych skokach pressingowych Żuławy zdobyły drugą i trzecią bramkę w międzyczasie tracąc jedną po kontrze rywali. Do przerwy wynik 3-1 po golach Głowackiego, Gruszewskiego i Dobrzyńskiego.

Początek drugiej połowy to kontynuacja bardzo ofensywnej gry Żuław, czego efektem były kolejne dwie bramki. Na listę strzelców ponownie wpisali się Głowacki i Dobrzyński. Przy wyniku 5-1 w szeregi gospodarzy wdarło się lekkie rozluźnienie i po dwóch błędach nowodworzan goście poprawiają wynik na 5-3.

Ostatnie 15 minut meczu drużyna ze Starego Pola z całych sił starała się doprowadzić, chociaż do remisu, lecz Żuławy skutecznie broniły dostępu do swojej bramki. W tym czasie kilkoma ważnymi interwencjami wykazał się Bartek Gruszewski, który nie pozwolił już gościom cieszyć się z kolejnych goli.

Po ciekawym, emocjonującym spotkaniu ostateczny wynik 5:3. 3 cenne punkty zostają w Nowym Dworze Gdańskim!

Kolejny mecz już 03.05 na wyjeździe w Brusach o godzinie 15:00.

Żuławy zmagać się będą z lokalną drużyną.

Bramki: Tomek Dobrzyński x2 Julian Głowacki x2 Mateusz Gruszewski