Wydanie nr 171 / 2023   

 

czwartek, 06 czerwiec 2024 20:59

Zaproszenie na Memoriałowy Mecz Przyjaźni LKS Żuławy

Napisał

Zarząd LKS Żuławy z wielką radością informuje o nowej, corocznej dacie w klubowym kalendarzu! Już w pierwszy weekend po zakończeniu sezonu, odbędzie się Mecz Przyjaźni pomiędzy pierwszą drużyną LKS Żuławy a jej Oldbojami.

Inauguracyjne spotkanie, które rozpocznie ten wyjątkowy cykl, odbędzie się pod wymownym hasłem "Głosem Stokłosa". Hasło to podkreśla memoriałowy charakter meczu, oddając hołd dwóm wybitnym postaciom klubu.

Bogdan Głos, wieloletni zawodnik oraz trener LKS Żuławy, prowadził pierwszą drużynę zielono-czerwonych w latach 90-tych. Skutecznie wprowadzał elementy taktyczne w grę i umiejętnie konsolidował indywidualne umiejętności zawodników, prowadząc ich do sukcesów.

Jan Stokłos, znany w całym mieście i nie tylko jako "Feryś", był wieloletnim zawodnikiem w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku oraz trenerem LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański. Był osobą barwną i optymistyczną, a anegdoty związane ze śp. "Ferysiem" krążą po zielonych murawach Żuław do dziś. Był związany z drużyną do końca swoich dni.

Mecz odbędzie się w sobotę, 15 czerwca 2024 roku, o godzinie 15:00 na boisku bocznym MOS w Nowym Dworze Gdańskim.

Zarząd LKS Żuławy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym!

 

Skomentuj