Wydanie nr 160 / 2023   

 

poniedziałek, 24 kwiecień 2023 23:24

Ćwiczenia z udziałem jednostek ratowniczych i OSP na terenie zakładu produkcyjnego Stolmach w Nowym Dworze Gdańskim. Wyróżniony

Napisał
Ćwiczenia z udziałem jednostek ratowniczych i OSP na terenie zakładu produkcyjnego Stolmach w Nowym Dworze Gdańskim. KP PSP Nowy Dwór Gd

Na terenie zakładu produkcyjnego Stolmach w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się ćwiczenia z udziałem jednostek ratowniczych i OSP. Celem ćwiczeń było przetestowanie działań taktycznych w przypadku pożaru hali produkcyjnej oraz wypracowanie zasad postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Dnia 24 kwietnia 2023 r. na terenie zakładu produkcyjnego Stolmach w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się ćwiczenia z udziałem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański, OSP Marynowy oraz OSP Marzęcino.

Celem tych ćwiczeń było przetestowanie działań taktycznych jednostek PSP przy gaszeniu pożaru hali produkcyjnej połączonej z budynkiem administracyjno-biurowym. Ponadto ćwiczenia miały na celu wypracowanie zasad postępowania podczas pożaru oraz zasad współpracy z kierownictwem i pracownikami P.P.H.U. Stolmach odpowiedzialnymi za ewakuację.

Podczas ćwiczeń zwrócono szczególną uwagę na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz na współpracę w tym zakresie z zespołem ratownictwa medycznego. Wszystkie jednostki biorące udział w ćwiczeniach przeprowadziły także próby prawidłowego wykorzystania sprzętu do likwidacji pożaru oraz ewakuacji osób zgodnie z zasadami taktyki działań gaśniczych.

Ćwiczenia zakończyły się pomyślnie, a ich przeprowadzenie pozwoliło na doskonalenie umiejętności i zwiększenie gotowości jednostek ratowniczych do skutecznego działania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

 

fot. KP PSP Nowy Dwór Gd

Media

Skomentuj