Wydanie nr 160 / 2023   

 

poniedziałek, 24 kwiecień 2023 14:30

Wypadek na drodze nr 7 w Solnicy – trzy osoby poszkodowane. Droga była zablokowana. Wyróżniony

Napisał
Wypadek na drodze nr 7 w Solnicy – trzy osoby poszkodowane. Droga była zablokowana. KP PSP Nowy Dwór Gd

Wczesnym rankiem doszło do wypadku na drodze nr 7 w Solnicy. Dwa samochody zderzyły się, w wyniku czego trzy osoby zostały poszkodowane. Na szczęście, strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a na miejscu pojawiły się również patrole policji oraz zespoły ratownictwa medycznego. Pas drogowy w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego został zablokowany, a ruch odbywał się wahadłowo.

Wczesnym rankiem dzisiaj na drodze nr 7 w Solnicy doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie zostało zgłoszone o godzinie 8.33, a na miejscu natychmiast pojawiły się trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze, dwa patrole policji oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały poszkodowane, a jedna z nich była zakleszczona w pojeździe. Na szczęście strażacy, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi, udzielili tym osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przyjazdu i przekazania Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Pas drogowy w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego został zablokowany, a ruch odbywał się wahadłowo. Zadaniem służb na miejscu było zabezpieczenie terenu i udzielenie pomocy poszkodowanym.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane i zostaną zbadane przez odpowiednie służby. Jednak każdy taki przypadek jest przypomnieniem o konieczności przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności na drodze. Na tej drodze, to już kolejny taki przypadek w ostatnim czasie. 

Wypadki drogowe to niestety zjawisko, które zdarza się w naszym kraju zbyt często i nierzadko kończy się tragicznie. Warto więc przypominać sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze takich jak zachowanie umiaru w prędkości, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim skupienie się na prowadzeniu pojazdu i uważność w trakcie jazdy. Tylko w ten sposób można zmniejszyć ryzyko wypadku i zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo na drodze.

 

wypadek solnica 2

Info, foto: KP PSP Nowy Dwór Gd

mł.kpt. Anna Piechowska

Skomentuj