Wydanie nr 118 / 2023

środa, 29 marzec 2023 18:50

Wygrana z liderem ! Żuławy wygrały z Chojnicami. Wyróżniony

Wygrana z liderem !

W środę (19.03.2023) nowodworzanie udali się do Chojnic by rozegrać kolejny mecz rundy wiosennej. Tym razem przyszło im się zmierzyć z obecnym liderem rozgrywek.

Od samego początku drużyna postawiła wysokie warunki gospodarzom, grając bardzo skuteczne w obronie i nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod własną bramką, jednocześnie tworząc sobie kilka dogodnych akcji na strzelenie gola. Do przerwy na tablicy widniał jednak wynik 0:0.

W drugiej połowie po jednej z akcji Żuław, po mocnym dośrodkowaniu B.Błaszczyka piłkę do własnej bramki skierował jeden z zawodników Kolejarza ! 56' 1:0! Kilka minut później w polu karnym faulowany został D.Kiełczyński, podyktowanego karnego pewnie wykorzystał M.Gruszewski 65’ 2:0!

Dobrze poukładany taktycznie zespół Nowodworskich Żuław nie pozwolił przeciwnikowi na strzelenie, chociażby bramki kontaktowej. Drużyna z Chojnic musiała kończyć mecz w „10” wskutek ostrego faulu, po którym sędzia nie miał innego wyjścia jak pokazać czerwony kartonik zawodnikowi Kolejarza.

Żuławy stworzyły sobie jeszcze kilka akcji, w których jednak zabrakło skuteczności. Wynik nie uległ już zmianie. Cenne 3 punkty zdobyte w meczu z liderem bardzo cieszą i podbudowują drużynę do dalszej walki w ligowych zmaganiach.

Bramki:
56’ Bramka samobójcza
65’ Mateusz Gruszewski