Wydanie nr 28 / 2022   

 

środa, 15 wrzesień 2021 20:04

Elbląg: Policyjny dron i niebezpieczne wykroczenia drogowe

Napisał
Elbląg: Policyjny dron i niebezpieczne wykroczenia drogowe Fot. Jakub Sawicki

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu, gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze K22. To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.


Wczoraj (14.09)  od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, w które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania. Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem. Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol.

Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych.
Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22.

Inf.nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Skomentuj