Wydanie nr 170 / 2021   

 

poniedziałek, 10 maj 2021 15:26

Szukanie bursztynu na Przekopie Mierzei Wiślanej jest zabronione. To teren budowy. Wyróżniony

Napisane przez

Szukanie bursztynu na Przekopie Mierzei Wiślanej jest zabronione. To teren budowy. Przedstawicielka wykonawcy prac przypomina, że wejście na teren budowy jest zabronione dla nieuprawnionych osób. - Budowa jest monitorowana i monitoring zostanie przekazany służbom, by osoby, które złamały prawo mogły być zidentyfikowane - mówi.

Na budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną trwają prace pogłębiania toru wodnego. W związku z tym na budowie i w jej pobliżu pojawili się poszukiwacze bursztynu.

Wykonawca wystosował oficjalne stanowisko w związku z tym faktem:

-Na terenie przekopu Mierzei Wiślanej w budowanym kanale żeglugowym i w rejonie nabrzeża południowego trwają obecnie prace, które polegają na wydobyciu piasku z dna kanału. - Urobek z pracy pogłębiarki usuwany jest w pobliże falochronu zachodniego. W związku z tym w ciągu ostatnich kilku dni w sąsiedztwie budowy pojawiły się osoby, które poszukiwały ewentualnego bursztynu - przekazała Magdalena Skorupka-Kaczmarek, przedstawicielka spółki NDI, wykonawcy inwestycji - dodała, że ochrona upominała wszystkich, którzy bezprawnie przechodzili na teren budowy. Kiedy ich polecenia były ignorowane, powiadomiona została między innymi policja.

 - Policja w miniony weekend dwukrotnie interweniowała na terenie prac. Informujemy także, że budowa jest monitorowana i monitoring zostanie przekazany służbom, by osoby, które złamały prawo mogły być zidentyfikowane - poinformowała Skorupka-Kaczmarek.

Wykonawca wzmocnił ochronę budowy w rejonie miejsca zrzutu materiału. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami policji i uzgodniono obecność patrolu w rejonie budowy do momentu zakończenia obecnego etapu prac pogłębiarskich.

- Jednocześnie przypominamy, że wejście osób nieuprawnionych na teren budowy jest zabronione, niebezpieczne i każdorazowo będzie zgłaszane do wiadomości odpowiednich służb - podsumowała przedstawicielka spółki NDI.

Skomentuj

1 komentarz

  • Link do komentarza Pawlo zadyma poniedziałek, 10 maj 2021 17:26 napisane przez Pawlo zadyma

    Jaki tam teren 20 metrow od falochronu to juz nie teren przekopu afere robicie jeszcze zeby faktycznie tam bylo nie wiadomo co a tu tylko zeby sie materiał redakcyjny dobrze sprzedal robicie smiech na sali

    Raportuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl