Wydanie nr 116 / 2019   
kwiecień 26, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Nowy Dwór Gd. Jedni chcieli ukraść rower, ktoś inny skradł. Wszyscy zatrzymani. Wyróżniony

Szybkie działanie policjantów a także wnikliwa praca operacyjna, doprowadziła do zatrzymania w ubiegłym tygodniu, dwóch poszukiwanych nieletnich, którzy usiłowali ukraść rower a także 23 – letniego mężczyznę, który odjechał w stronę miejsca zamieszkania skradzionym spod sklepu rowerem. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty.

Do pierwszego zdarzenia doszło 20 marca br. Około godziny 20 dyżurny jednostki dostał zgłoszenie o próbie kradzieży roweru z jednej z miejscowości gminy Sztutowo. Na miejsce od razu został wysłany patrol policji, który ustalił, że dwóch najprawdopodobniej nieletnich sprawców wtargnęło na posesję poszkodowanej i próbowali ukraść rower. W trakcie próby zatrzymania jednego ze sprawców, poszkodowana została uderzona w głowę. Sprawcy porzucili rower i oddalili się. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady, ustalali monitoring jak również ustalali świadków zdarzenia. Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy, już następnego dnia doprowadziła do zatrzymania na terenie gminy Sztutowo 16 i 17 – latka. Zatrzymani przyznali się do popełnionego czynu. Ponadto obydwaj byli poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji w Malborku. 16 – latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży a następnie został przekazany opiekunowi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, natomiast 17 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do kolejnego zdarzenia doszło 21 marca br. O godz. 19:50 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru spod sklepu w jednej z miejscowości gminy Stegna. Funkcjonariusze ruchu drogowego natychmiast udali się na miejsce, gdzie ustalili rysopis mężczyzny, sprawdzili monitoring oraz ustalili drogę, którą poruszał się sprawca. Po kilkunastu minutach udało się zatrzymać 23 – letni mężczyznę. Po przebadaniu na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu okazało się, że posiadał prawie 1,5 promila. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przyznał się do kradzieży i usłyszał zarzuty.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Info: kpp nowy dwór gdański

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 marzec 2019 19:12

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.

Wilki zawędrowały na Żuławy? W…

Mar 03, 2019 Rate: 0.00

Potrącenie na pasach kobiety.  Nowy Dwór Gd. -  11.03.2019

Potrącenie na pasach kobiety. …

Mar 11, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Montaż tablic informacyjnych na przekopie Mierzei Wiślanej – 25.04.2019

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia, dzierżawy na okres 3, 4 i 5,10 lat oraz wydzierżawienia od Skarbu Państwa Nadleśnictwa Elbląg nieruchomości gruntowej na czas nieokreślony.

Nie bądź patałachem, posprzątaj Mewią Łachę edycja wiosna 2019

Święto miłośników ogrodnictwa z dziennikarzem telewizyjnym Markiem Jezierskim.

Spotkanie: Jarosław Sellin w Nowym Dworze Gdańskim.

II Grand Prix Żuław w wędkarstwie spławikowym o puchar burmistrza.

Ruszy II etap przebudowy chodników na ul. Łąkowej w Kmiecinie.

Nowy Dwór Gdański. Spróbuj smaków Żuław. Żuławski Park Historyczny zaprasza na ostatnią odsłonę żuławskich smaków.

Kolorowanka Żuławska dla dzieci w starostwie.