Wydanie nr 273 / 2022   

 

czwartek, 23 czerwiec 2022 23:20

Zostało kilka dni do końca zbiórki. Pomóżmy razem uratować dom dla chłopców. Wyróżniony

Napisał
Nie chcemy stracić dachu nad głową i zostać bezdomnymi, a sytuacja jest dramatyczna !!! Z takim apelem zwraca się dwóch młodych mieszkańców z naszego powiatu. Zostało kilka dni na spłatę zobowiązania, albo zostaną bez dachu nad głową. Dotychczasowa zbiórka nie przyniosła efektów. Czasu jest niewiele.
 
Jeden z nas kończy właśnie liceum i zaraz będzie pisał maturę a drugi kończy szkołę zawodową. Uczymy się i pracujemy aby w uczciwy sposób zarobić pieniądze na swoje utrzymanie. Wiemy, że tylko dzięki ukończonym szkołom mamy szansę na normalne życie. 
 
Co się wydarzyło: 
 
Byliśmy normalną tradycyjną polską rodziną, nigdy w domu nie było zbyt dużo pieniędzy, ale rodzice bardzo się starali zadbać o nasze wychowanie i bezpieczeństwo. Pewnego dnia rodzice podjęli decyzje o rozwodzie a my zostaliśmy z mamą. Niestety ok 2 lata temu nasza mama porzuciła nas dla nowego partnera. Nie dość, że odeszła zabierając dużą część wyposażenia domu  to jeszcze bez naszej wiedzy sprzedała nasz rodzinny dom. Przebywamy jeszcze w budynku, który prawnie nie jest już naszą własnością. Nie wiadomo jak długo będziemy mieli jeszcze taką możliwość. Nowy właściciel zażądał eksmisji, nakazując wyprowadzenie się w krótkim czasie.
 
Dzięki pomocy instytucji i życzliwych nam ludzi sprawa trafiła do sądu. Po bardzo trudnych sądowych rozprawach teraz w maju pojawiła się szansa na odzyskanie domu. Szansa, ale także ogromne wyzwanie. Nowy właściciel domu zażądał 120 000 zł za wykupienie mieszkania rozkładając przy sądowej ugodzie te sumę na dwie części. Tak więc do końca czerwca 2022 mamy wpłacić 60 000 zł i za rok do końca czerwca 2023 roku mamy wpłacić drugie 60 000 zł. 
 
Sami teraz w tak krótkim czasie nie zarobimy takich pieniędzy. Prosimy Państwa o pomoc, o każdą nawet najdrobniejszą wpłatę. Do końca czerwca musimy wpłacić 60 000 zł. 
 
Pieniądze na kolejną ratę zarobimy sami. Teraz skończymy szkoły i cały rok będziemy wszelkimi siłami pracować aby zarobić na spłatę. Wierzymy, że dzięki Państwa dobroci i naszej uczciwości i determinacji to się uda. Ten dom to jedyna nasza bezpieczna przystań, to miejsce gdzie jest cały nasz bezpieczny świat.
 
Tutaj można wesprzeć chłopców Zbiórka na dom dla chłopców

Zbiórkę rozpoczął również MOPS w Krynicy Morskiej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicy Morskiej we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Stegnie, w wyrazie troski o dobro poszkodowanych prawnie młodych Mieszkańców Krynicy Morskiej, uruchomił zbiórkę pieniężną.
 
Pozostało niewiele czasu na zebranie wymaganej kwoty, dlatego dołączamy się z prośbą o wsparcie dla młodych Mieszkańców naszego regionu i wpłacanie datków na poniższy numer konta:
40 8308 0001 0000 0000 9000 9430
 
Pomóżmy razem uratować dom i przywrócić wiarę w istnienie dobra.
 
zrzutka na pomoc dla chłopców

Skomentuj