Wydanie nr 334 / 2021   

 

poniedziałek, 18 październik 2021 20:05

„Mennonici na Żuławach” Zaproszenie na pierwszy z czterech wykładów Wyróżniony

Napisał
Żuławski Park Historyczny zaprasza na pierwszy z czterech wykładów w ramach projektu Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo realizowanego przez Klub Nowodworski w ramach programu Patriotyzm Jutra, który finansowany jest przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.
 
Pierwszym gościem 24 października 2021 o godz. 18:00 na kanale FB Żuławskiego Parku Historycznego będzie Łukasz Kępski. Zaprezentuje on wystąpienie zatytułowane „Mennonici na Żuławach”.
Poruszone na nim zostaną m.in. zagadnienia związane z początkami mennonityzmu, czy pierwszymi skupiskami tego wyznania na Żuławach. Nie zabraknie również wątków związanych z XIX - wieczną historią mennonitów w naszym regionie, która naznaczona jest migracją i asymilacją.
 
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
 
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym stoi i tekst „Mennonici na Zuławach WYKŁAD ONLINE ŁUKASZA KĘPSKIEGO 24 PAŻDZIERNIKA 2021 GODZ. 18:00 NA FACEBOOKU ŻUŁAWSKIEGO PARKU HISTORYCZNEGO ŻUŁAWSKIH PARK HISTORYCZNY MUZEUM TRO JUTRA Projekt Mennonici Polsce. Wspólne dziedzictwo" realizowany Nowodwors dofinansowany środków Muzeum Warszawie hJ”
 

Skomentuj