Wydanie nr 29 / 2022   

 

środa, 27 październik 2021 10:32

Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza na Zaduszki Jazzowe z muzyką Grzegorza Ciechowskiego. Wyróżniony

Napisał
Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza na zaduszki jazzowe w hołdzie dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego. "Obywatel Jazz" to program, który wzmacnia pamięć o zawsze już nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim. W tym roku mija 20 lat od jego śmierci, ale jego muzyka inkarnuje się przez innych artystów.

Duet Bolewski & Tubis postanowił przypomnieć repertuar Obywatela G. C. i Republiki w unikatowej, pełnej energii i improwizacji odsłonie.
Bolewski | Tubis – duet, jakiego jeszcze nie słyszeliście.
 
-Nasza muzyka to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas występów na żywo – o czym przekonała się już publiczność w blisko 50 miastach, które odwiedziliśmy w ramach trasy koncertowej promującej nasz album Lunatyk (2018).
"Nieprzewidywalny pierwiastek improwizacji, sprawia, że nasza muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet."
18 września 2020 roku ukazał się najnowszy album zatytułowany „Bez końca”. Radosław Bolewski (wokal, perkusja) i Maciej Tubis (fortepian, syntezator basowy) bezkompromisowo podążają swoją muzyczną drogą łącząc energię improwizacji z piosenką.

Żuławski Ośrodek Kultury, 7 listopada 2021, godz. 18:00
Bilety: 15 zł

 

Skomentuj