Wydanie nr 334 / 2021   

 

czwartek, 30 wrzesień 2021 14:02

96-letnia była sekretarka z obozu Stutthof uciekła w dniu rozprawy. Została zatrzymana Wyróżniony

Napisał
96-letnia była sekretarka z obozu Stutthof uciekła w dniu rozprawy. Została zatrzymana Edyta Kozakiewicz

Irmgard Furchner, była sekretarka z niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof, miała dziś odpowiadać przed sądem za współudział w morderstwie w ponad jedenastu tysiącach przypadków. 96-letnia oskarżona uciekła jednak przed rozpoczęciem procesu. Została wkrótce zatrzymana w Hamburgu.

Według informacji dziennika "Bild" Irmgard Furchner, która mieszka w domu opieki w Quickborn (niedaleko Hamburga) w Szlezwiku-Holsztynie, w czwartek wcześnie rano, w dniu rozpoczęcia procesu, samotnie udała się taksówką na stację metra Norderstedt (na północ od Hamburga).- informuje portal TVN24 

Po kilku godzinach poszukiwań policji udało się odnaleźć kobietę. "Do zatrzymania doszło w Hamburgu. Teraz Furchner siedzi na posterunku policji i jest przesłuchiwana" - podał dziennik "Bild".

Sąd Okręgowy w Itzehoe odroczył proces do 19 października - przekazał portal RND.

Kobieta jest oskarżona o to, że w okresie od czerwca 1943 r. do kwietnia 1945 r. jako stenotypistka i maszynistka w komendanturze niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof pomagała kierownictwu obozu w systematycznym zabijaniu więźniów. Furchner była sekretarką komendanta obozu Paula Wernera Hoppego.

 

żródło: tvn24

Skomentuj