Wydanie nr 170 / 2021   

 

sobota, 22 maj 2021 11:33

Walka o puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej. Zawody potrwają do niedzieli. Wyróżniony

Napisane przez
Krynica Morska Regaty Krynica Morska Regaty mat.prasowe
Podsumowanie pierwszego dnia Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego, który rozgrywany jest w Krynicy Morskiej. Zawody potrwają do niedzieli.

Bardzo silny wiatr, szkwały do ponad 30 węzłów, oberwanie chmury i burza - to było bardzo mocne rozpoczęcie Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty odbywają się na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej i bierze w nich udział 165 zawodników i zawodniczek w następujących klasach: 29er Open, Cadet, Europa K i M, 420 K i M, L'Equipe Open, Nacra 15, A-Class, Hobie Cat 16.
 
Młodzież, która w przeważającej większości pływa na tych klasach, przeszła dzisiaj żeglarski egzamin dojrzałości. Wielu zawodników w tak trudnych warunkach jeszcze nie pływało. Dość powiedzieć, że dzisiaj nie brakowało wywrotek, porwanych żagli, a jedna z łódek straciła maszt. Na brzeg zawodnicy wracali podekscytowani i z wypiekami na twarzy dzielili się wrażeniami.
 
W klasie 29er po czterech rozegranych wyścigach ex aequo prowadzą Mateusz Gwóźdź i Gustaw Miciński (Yacht Klub Polski Gdynia) oraz Magdalena Chyła i Oliwia Jekiel (Nauticus YC Olsztyn).
 
W klasie 420 prowadzą Agnieszka Pawłowska i Dominika Ołowiak (Chojnicki Klub Żeglarski / Olsztyński Klub Żeglarski), drugie miejsce zajmują Rafał Pogorzelski i Filip Fajfer (Giżycka Grupa Regatowa / MKS "Dwójka"), a na trzecim miejscu pierwszy dzień regat zakończyli Ludwik Grzelak i Tomasz Lewandowski (Olsztyński Klub Żeglarski).
W klasie Europa w trudnych warunkach najlepiej poradził sobie doświadczony Rafał Sieczkowski (Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Kiekrz), który wygrał wszystkie trzy wyścigi i wyprzedza swojego dużo młodszego kolegę klubowego Bartosza Miziewicza. Wśród kobiet prowadzi Alicja Siputa (Wolsztyński Klub Żeglarski).
 
W klasie Hobie Cat 16 na razie dominują Tomasz i Marta Mostowscy, którzy wygrali wszystkie cztery wyścigi. Komplet trzech zwycięstw na swoim koncie w klasie L'Equipe ma też załoga Antoni Kuźmiński i Hanna Kuliś (Klub Sportowy "Baza Mrągowo"). Bardziej zacięta rywalizacja jest w klasie Nacra 15, gdzie po pierwszym dniu taką samą liczbę punktów mają dwie załogi Klub Żeglarski UKS Navigo - Stanisław Wierczyński i Julia Wróblewska oraz Pola Szadziul i Szymon Cierzan.
 
-Jutro w Gmina Miasta Krynica Morska drugi dzień rywalizacji. Regaty zakończą się w niedzielę - podsumowuje Jakub Jakubowski z Polski Związek Żeglarski

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl