Wydanie nr 23 / 2021   

 

piątek, 27 listopad 2020 12:12

Nowy Dwór Gdański. Nietypowe zajęcia z pierwszakami Wyróżniony

Napisane przez
Nowy Dwór Gdańskie. Nietypowe zajęcia z pierwszakami Nowy Dwór Gdańskie. Nietypowe zajęcia z pierwszakami KPP Nowy Dwór Gd

Nowy Dwór Gdańskie. Nietypowe zajęcia z pierwszakami

W tym tygodniu nasza funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką spotkała się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w nietypowy sposób. Wszyscy połączyli się on-line. Głównym tematem było bezpieczeństwo na drodze, ale z uwagi na to, że nasze dzieciaki uczą się w domach porozmawiano również o bezpieczeństwie w domu.

W tym roku początek roku szkolnego jak i trwający rok szkolny jest inny niż zwykle. Od marca walczymy z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od października dzieciaki uczą się zdalnie w domach. Spotkania profilaktyczne są w bardzo dużym stopniu utrudnione a wręcz niemożliwe. W tym tygodniu naszej funkcjonariuszce zajmującej się profilaktyką udało spotkać się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Spotkanie odbyło się on-line. W trakcie spotkania zostało omówione bezpieczeństwo na drodze oraz bezpieczeństwo w domu.

Na samym początku dzieci jak i funkcjonariuszka połączyli się on-line wchodząc na specjalną stronę. Niestety z uwagi na dużą ilość osób korzystających z nauki zdalnej, dzieci miały powyłączane kamerki. Przez cały czas trwania zajęć, policjantka miała włączoną kamerkę i dzieci mogły ją widzieć. Podczas spotkań omówiono m.in. miejsca, w których bezpiecznie można przejść na drugą stronę drogi oraz obowiązki pieszego, które należy wykonać przed przejściem dla pieszych. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z tematem bezpieczeństwa - wiedzieli o obowiązku noszenia odblasków jak również, że jadąc w pojeździe muszą siedzieć w foteliku a wszyscy pasażerowie muszą mieć zapięte pasy.

Z uwagi na naukę zdalną, jak i na to, że dzieci większość czasu spędzają w domu, policjantka omówiła również bezpieczeństwo w domu. Omówiono przykre konsekwencje zabaw z ogniem, a także, co należy zrobić, gdy do drzwi zapuka nieznajomy.

Zajęcia odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Na sam koniec wszyscy włączyli kamerki i pomachali do siebie.

 

Informacja: KPP Nowy Dwór Gd.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl