Wydanie nr 210 / 2021   

 

środa, 04 listopad 2020 20:30

Burmistrz Nowego Dworu Gd., wsparł kobiety. Był polonez na rondzie i ostre słowa o władzy. Wyróżniony

Napisał

Burmistrz Nowego Dworu Gd., wsparł kobiety. Był polonez na rondzie i ostre słowa o władzy.

Kolejny raz kobiety z Nowego Dworu Gdańskiego wyszły na ulice by wziąć udział w czarnym marszu ulicami miasta. Tym razem kobiety wsparł burmistrz miasta Jacek Michalski. Padły ostre słowa wobec rządzących i słowa wsparcia dla kobiet.

-Kochani w pełni popieram wasz protest w pełni solidaryzuję się z nimi i jakby utożsamiam się z tym co głosicie. Nie jestem w tym sam, w pełni zgadza się z tym większość moich współpracowników urzędu i wielu radnych. Dobrze, że jest tu wielu młodych ludzi , bo to o waszą przyszłość chodzi. Teraz rozstrzygają się wasza przyszłość, czy będziecie żyć w wolnym kraju, gdzie każdy będzie mieć prawo wyboru i poczucie wolności, czy będziemy pozwalać na odbieranie tych praw. Jeśli będą nam je odbierać, to nie miejmy złudzeń, że prędzej czy później staniemy się niewolnikami tej władzy.

-Każda władza nie tylko ta obecna pisowska, która jest wyjątkowa cyniczna i kłamliwa, ale też każda następna, która przyjdzie po niej, a przyjdą po nich inne władze, jeśli będzie wam odbierała wasze podstawowe prawa, jeśli będzie się od was odwracała to zasługuje na jedno słowo, wypier....lać-. mówił burmistrz.

Po wystąpieniu burmistrza odtańczono poloneza wokół ronda. Czarny spacer zakończono tradycyjnie pod biurem prawa i sprawiedliwości, gdzie umieszczono transparenty i plakaty z hasłami.

Tydzień temu nowodworskie kobiety wsparli też żuławscy rolnicy. Organizatorzy zapowiadają kontynuację spacerów i nie zamierzają rezygnować z dalszych akcji.

 

protest kobiet nowy dwór gd  (3)
protest kobiet nowy dwór gd  (1)
protest kobiet nowy dwór gd  (2)
protest kobiet nowy dwór gd  (4)
protest kobiet nowy dwór gd  (5)
Previous Next Play Pause

 zdjęcia anonymos.anonymos

Media

Skomentuj

1 komentarz

  • Link do komentarza ziom czwartek, 05 listopad 2020 05:32 napisane przez ziom

    Brawo Panie Burmistrzu! Brawo! Czy zastanowił się pan dlaczego protesty w pierwszej fazie były naszpikowane wulgaryzmami? Wytłumaczę panu, założenie było takie, żeby żadna polityczna wsza się do nich nie przyłączyła. Pan postanowił zrobić inaczej, wtopił się pan w hasła ruchu społecznego. Potrzebuje pan poparcia? Do wyborów jeszcze trochę czasu zostało, wyremontuje pan dwa chodniki, rozda pączki i głosy będą. Czułem pewny dysonans kiedy słuchałem pana wypowiedzi. Wolność? Czy formą wolności nie jest, aby we własnym domu móc napić się herbaty, kiedy ma się na to ochotę? Czy formą wolności nie jest wzięcie prysznica? Tu gdzie pan nie jest włodarzem to pan protestuje, a tu gdzie coś zależy od pana niestety już tak kolorowo nie jest. Jak tam sprawa wody rodziny z ulicy Wiejskiej? Pół roku, w czasach kiedy pan do urzędu nie wpuszcza ludzi z uwagi na wirusa, bez wody to wolność? Wstyd! zacznijmy od swojego podwórka, a potem uczmy innych. Jak nie to jak pan powiedział wypier*&^%aj

    Raportuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl