Nowy Dwór Gdański. Zbliża się kolejny majowy weekend – Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie Wyróżniony

Nowy Dwór Gdański. Zbliża się kolejny majowy weekend – Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie

Przed nami kolejny majowy weekend. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przez weekend będzie więcej patroli policyjnych. Mundurowi będą wspierani przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Patrole będą w szczególności kontrolować miejsca, gdzie pojawia się największa liczba osób. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy stosować się do ściśle konkretnych zaleceń.

Przed nami kolejny majowy weekend. Z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia, na terenie powiatu nowodworskiego, w tym Mierzei Wiślanej, pojawi się więcej patroli policyjnych. Nowodworscy funkcjonariusze wspierani będą przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Policjanci razem z żołnierzami będą przede wszystkim patrolować miejsca gromadzenia się osób. Podczas patrolu mundurowi, wykorzystując urządzenia nagłaśniające, będą nawoływać do przestrzegania obowiązujących obostrzeń, w szczególności zasłaniania ust i nosa oraz utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Jak pokazał nam ubiegły weekend, pogoda sprzyja zwiększeniu się natężenia w ruchu drogowym. Policjanci będą obecni na głównych drogach dojazdowych na Mierzeję Wiślaną oraz tereny przyległe, gdzie będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących, które są przyczynami wypadków drogowych. Głównie będą reagować na kierujących, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość, jak również będą sprawdzać, czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, jak również, czy dzieci są bezpiecznie przewożone w fotelikach samochodowych bądź w stosownych urządzeniach.

Pamiętajmy, że w obecnym czasie naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy ściśle stosować się do obowiązujących zaleceń.
Nadal obowiązują ograniczenia:
- w przemieszczaniu się — obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.
- zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego — dzieci i młodzież, które nie ukończyły 13 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. Ważne! Od 17 maja dzieci poniżej 13 roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
- obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych – wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Obowiązek nie dotyczy m.in. dzieci do 4 lat, osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osób poruszające się samochodem – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osób przebywających w lesie.
- zakaz korzystania z placów zabaw, ogrodów zoologicznych - nie można także korzystać na terenach leśnych z miejsc biwakowania oraz wiat.
- zakaz zgromadzeń i imprez — obowiązuje całkowity zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, zebrań oraz imprez.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek i bezwzględnie stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Przypominamy również, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami finansowymi.

Informacja: KPP Nowy Dwór Gd.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.83

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Zawiadomienie Wójta Gminy Stegna z dn. 2.06.2020

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Stegna przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym.

Pierwsze śluzowania w czasie przebudowy Przegaliny.

Nowy Dwór Gdański. Z poławiania ryb do policyjnego aresztu.

Nowy Dwór Gd. Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego.

Zawiadomienie Wójta Gminy Stegna z dnia 01.06.2020

Wykaz nieruchomości stanowiącej własność Gminy Stegna, przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

Protest podczas wizyty prezydenta i premiera na Mierzei Wiślanej

Prezydent i Premier z wizytą na Przekopie Mierzei Wiślanej.