Wydanie nr 22 / 2024   

 

wtorek, 24 grudzień 2019 06:03

Dlaczego warto znać Pythona? Wyróżniony

Napisał

Dlaczego warto znać Pythona?

W świecie programistów funkcjonuje obecnie mnóstwo różnych języków i technik kodowania, wykorzystywanych do tworzenia serwisów internetowych, aplikacji, obliczeń naukowych, zarządzania mechanizmami, tworzeniem baz danych etc. Każda firma w ramach branży IT pracuje na przeróżnych systemach, zależnie od charakteru działalności. Poszczególne języki programowania są wykorzystywane do tworzenia różnych produktów.

Jakie są popularne języki programowania?

Według danych z 2019 roku wśród najpopularniejszych języków programowania znajdują się Java, Python, PHP, SQL, C i wiele innych. W tym artykule pod lupę weźmiemy w szczególności Pythona, który jest wskazany jako jeden z najbardziej intuicyjnych systemów kodowania na świecie. Wielu programistów twierdzi, że jego nauka i przyswojenie nie należą do skomplikowanych w porównaniu do innych języków, dlatego wielu laików chcących nauczyć się podstaw w pierwszej kolejności wybiera Pythona.

Jest to język przejrzysty i prosty, z możliwością tworzenia krótkich kodów w porównaniu z innymi technikami, co przekłada się na szybsze odnajdowanie i poprawianie błędów. Początkujący doskonale radzą sobie z przyswajaniem formuł, gdyż łatwo się je zapamiętuje.

Co daje znajomość Pythona?

Dostateczna znajomość Pythona otwiera ścieżkę kariery programisty w każdej firmie IT, ale nie tylko. Program Python jest także szeroko wykorzystywany w pracy analityka w takich działach jak finanse, bankowość czy administracja. Analiza danych dzięki temu językowi pozwala osiągać trafne wnioski w dużo szybszym tempie, dzięki czemu praca staje się efektywniejsza.

Sprawne posługiwanie się Pythonem jest więc mile widziane nie tylko w branży IT, co jest dużą zaletą tego systemu. Przy aktualnych potrzebach rynkowych każdy, kto biegle zna ten język i jego zastosowanie bez problemu znajdzie pracę, dlatego z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że warto znać Pythona.

Jak nauczyć się Pythona?

Mimo że jest to język dosyć prosty w przyswojeniu, by uzyskać jak najlepsze efekty warto zdecydować się na kurs python. Rynek obfituje w różne szkoły programowania, których system edukacji opiera się przede wszystkim na zajęciach praktycznych, którym przewodzi doświadczony praktyk w tej materii. Elastyczny wymiar godzin, ciekawe zajęcia, materiały do przerobienia w domu to kilka z wielu elementów składowych takiego kursu. Uczestnik musi sobie zdawać sprawę z intensywnej pracy, która go czeka. Żeby nauka przyniosła zamierzony efekt, trzeba się naprawdę porządnie przyłożyć.

Python kurs w profesjonalnych punktach szkoleniowych można realizować we wszystkich dużych miastach w Polsce. Liczba uczestników w jednej grupie zamyka się zwykle na maksymalnie piętnastu osobach, tak by możliwie jak najoptymalniej wykorzystać czas przeznaczony na zajęcia. Zwykle każdy kursant otrzymuje własne stanowisko komputerowe i materiały do przerobienia w domu. Kurs można realizować na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Droga wiodąca do poznania Pythona jest prosta, ale dosyć intensywna. Na zakończeniu czekają jednak otwarte drzwi do rozwijania kariery programisty i analityka w dużych firmach w Polsce i za granicą.

Skomentuj