Wydanie nr 147 / 2019   
maj 27, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Błotnik. gm. Cedry Wielkie. Tragedia na rajdzie żuławskim. Nie żyją dwie osoby. Wyróżniony

Do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego doszło do śmierci dwóch osób, pilota i kierowcy doszło na trasie Rajdu Żuławskiego w Błotniku gmina Cedry Wielkie, dziś tuż po rozpoczęciu imprezy.

To był nieszczęśliwy wypadek mówił w rozmowie z nami Tomasz Soldat organizator rajdu, do którego doszło podczas odcinków specjalnych. Jedna z załóg wypadła poza trasę i wpadła do kanału śledziowego. Rajd dopiero się rozpoczynał. Był to dopiero drugi odcinek, po pierwszym przejeździe i zaczynali drugą pętlę. 
-Zawsze stawiamy na pierwszym miejscu bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Mieliśmy pełne zabezpieczenie.  Były to 4 zastępy OSP, lekarz z karetką oraz ratownikami medycznymi. Także spełniliśmy wszystkie wymogi, a nawet więcej, niż od nas wymagano, ponieważ ta ilość samochodów ratowniczych była ponad miarę. Zaraz po informacji służby zostały wpuszczone na odcinek i przystąpiły do czynności ratunkowych. Na miejscu już byli strażacy oraz kibice i zawodnicy, którzy byli z drugiej strony kanału rozebrali się i wskoczyli do wody i to byli pierwsi ludzie, którzy podjęli czynności ratunkowe.
To stało się na oczach ludzi, którzy natychmiast zareagowali. Bardzo wiele osób przypadkowych natychmiast się zaangażowało do pomocy - mówił organizator rajdu.
Jest to sport ekstremalny i wypadki się zdarzają, bardzo rzadko, ale niestety w tym przypadku było inaczej i doszło do takiego nieszczęścia. Niestety nie możemy nic powiedzieć, policja, prokuratura działa na miejscu zdarzenia, zrobiła niezbędne pomiary, dokumentację fotograficzną -dodał.
 
Ten rajd odbywał się po raz  piąty. Łącznie startowało 20 ekip. Zawodnicy pokonywali trasę drogami płytowymi. Rajd z oczywistych względów został przerwany. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

 

Na oficjalnej stronie Rajdu Żuławskiego czytamy-12 maja 2019 podczas samochodowej imprezy Super KJS pod nazwą 5. Rajd Żuławski doszło do tragicznego wypadku z udziałem załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć. Na drugim odcinku specjalnym prowadzona przez nich Honda Civic opuściła drogę, z impetem pokonała ziemny wał zabezpieczający i wpadła do kanału wodnego.

Na ratunek pospieszyli znajdujący się na pobliskim punkcie kontrolnym sędziowie, kibice, zapewnione przez organizatora i znajdujące się na odcinku specjalnym wozy ratownicze straży pożarnej i karetka z lekarzem, a także wezwane na miejsce służby systemowe, włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, pomimo natychmiastowego uruchomienia procedury bezpieczeństwa oraz ratowniczych wysiłków tych wielu zaangażowanych osób, wypadek okazał się tragiczny w skutkach i obaj poszkodowani ponieśli śmierć. Składamy ogromne wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłych uczestników.

Ze względu na pamięć naszych kolegów i wzgląd na ich bliskich oraz dobro prowadzonego śledztwa nie będziemy udzielać dalszych informacji.

Organizatorzy SKJS 5. Rajdu Żuławskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany niedziela, 12 maj 2019 23:21

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.

Wilki zawędrowały na Żuławy? W…

Mar 03, 2019 Rate: 0.00

Potrącenie na pasach kobiety.  Nowy Dwór Gd. -  11.03.2019

Potrącenie na pasach kobiety. …

Mar 11, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Powiecie Nowodworskim.

Wybory do europarlamentu 2019. Mieszkańcy Powiatu Nowodworskiego głosowali.

Krynica Morska z najwyższą frekwencją w Polsce - 26.05.2019

Gmina Stegna. Jantarowy Przełaj 2019. Już 25 maja.

Raport o stanie gminy. VII Sesja Rady Gminy Sztutowo - 23.05.2019

Anna Fotyga spotkała się z mieszkańcami Nowego Dworu Gdańskiego -18.05.2019

IV Sesja Rady Powiatu Nowodworskiego w piątek 24 maja.

Gmina Stegna. Kajakiem przez Żuławy. Nowe przystanie.

Wpłynęło siedem ofert w przetargu na przekop Mierzei Wiślanej.