Wydanie nr 147 / 2019   
maj 27, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Nowy Dwór Gd. Tytuł Mistrza Miasta i Gminy w Piłce Nożnej Halowej został Mentor Ubezpieczenia.

Już po raz siódmy drużyny zmagały się o tytuł mistrza Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański w piłce nożnej halowej. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski.

W Mistrzostwach udział wzięło 10 zespołów z różnych rejonów powiatu nowodworskiego oraz gościnnie drużyna z Kwidzyna (KS Tuja, Sław-Bud Nowy Dwór Gdański, KS Mady Ostaszewo, Young Boys, Black Stars NDG, Mentor Ubezpieczenia NDG, MC Kebab Kwidzyn, MTS Myszewo, Hemako Sztutowo oraz KPP NDG).

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, po pięć zespołów, z których awans uzyskały po dwa zespoły z grupy. W grupie A znalazły się drużyny: KS Tuja, Sław-Bud NDG, KS Mady Ostaszewo, Young Boys, Black Stars NDG. Natomiast w grupie B: Mentor NDG, MC Kebab Kwidzyn, MTS Myszewo, Hemako Sztutowo oraz KPP NDG.

Drużyny rozegrały po cztery mecze grupowe. Dwa najlepsze zespoły z grupy, przechodziły do półfinału. -Pewną niespodzianką było odpadnięcie w grupie B, zwanej "grupą śmierci", wielokrotnego Mistrza ŻHLPN oraz Miasta i Gminy Hemako Sztutowo – zauważa Aleksander Okoń.

W półfinale zmierzyli się ze sobą KS Tuja - Mentor Nowy Dwór Gdański oraz MC Kebab - SŁAW-BUD. Pierwszy półfinał przyniósł przewidywane zwycięstwo Mentorowi 4:0. W kolejnym półfinale pewny awans do finału odniósł MC Kebab 4:1, z powodu wykluczenia dwóch zawodników SŁAW - BUDU.
Mecz o III miejsce pomiędzy SŁAW-BUD - KS Tuja przebiegał pod dyktando zawodników z Tui, którzy odnieśli zwycięstwo 2:1. Finał pomiędzy Mentorem i MC Kebab przyniósł wiele emocji i o Mistrzostwie musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych, ponieważ mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Jednak refleks i wyczucie bramkarza Bartłomieja Gruszewskiego sprawiły, że drużyna Mentor Nowy Dwór Gdański wywalczyła tytuł Mistrza Miasta i Gminy.
-Nie od dziś wiadomo, że rzuty karne to często loteria, jednak dużo zależy od bramkarzy – mówi organizator Aleksander Okoń.

W konkursie rzutów karnych bramkarz drużyny Mentor Ubezpieczenia obronił strzał jednego z przeciwników z zespołu MC Kebab. To przesądziło o zwycięstwie drużyny 3:2.

-VII mistrzostwa za nami. Pomimo, że czasem emocje brały górę, sądzę że duch sportu wygrał i o to chodzi w idei sportu. Utrwalanie zdrowej rywalizacji sportowej we współzawodnictwie drużyn w myśl słów "ruch jest lekiem". Także przełamywanie barier politycznych, kulturowych i obyczajowych poprzez propagowanie sportu jest najlepszą drogą do integracji społecznej. Sądzę, że nic tak nie zbliża ludzi jak sport. Na tym tle następuje także konsolidacja na płaszczyźnie pokoleniowej. Szczególnie należy podziękować osobie Burmistrza Panu Jackowi Michalskiemu, bez którego mistrzostwa miałyby dużo skromniejszą oprawę. Zostały zakupione medale i nagrody w postaci statuetek oraz bony na zakupy w sklepie sportowym STYL Sport w Nowym Dworze Gdańskim. Należy także serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali w trakcie turnieju, a należeli do nich: Brzeziński Ryszard (obsługa techniczna stolika sędziowskiego), Marian Baranowski (oprawa dźwiękowo-muzyczna), Tadeusz Szałkowski (opieka medyczna) oraz sędzia I ligi futsalu: Krzysztof Zabojszcz oraz moja osoba – podsumowuje organizator Mistrzostw Aleksander Okoń.

Klasyfikacja końcowa

Zespołowa:

I Miejsce - Mentor NDG
II Miejsce - MC Kebab Kwidzyn
III Miejsce - KS Tuja
IV Miejsce - SŁAW-BUD NDG
Puchar Fair Play - KS Tuja

Indywidualna:

Najlepszy piłkarz - Sebastian Krysiński (MC Kebab Kwidzyn)
Najlepszy bramkarz - Gruszewski Bartłomiej (Mentor)
Najlepszy obrońca - Kruczkowski Marek (Mentor)
Król strzelców - Mateusz Gruszewski (Mentor)
Najstarszy zawodnik - Zelant Henryk (KS Tuja)
Najmłodszy zawodnik -Maluchnik Marcel (MC Kebab Kwidzyn)
Największy talent mistrzostw - Niemyjski Mateusz (KS Tuja)

info: naszemiastonowydworgdanski.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.

Wilki zawędrowały na Żuławy? W…

Mar 03, 2019 Rate: 0.00

Potrącenie na pasach kobiety.  Nowy Dwór Gd. -  11.03.2019

Potrącenie na pasach kobiety. …

Mar 11, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Wybory do europarlamentu 2019. Mieszkańcy Powiatu Nowodworskiego głosowali.

Krynica Morska z najwyższą frekwencją w Polsce - 26.05.2019

Gmina Stegna. Jantarowy Przełaj 2019. Już 25 maja.

Raport o stanie gminy. VII Sesja Rady Gminy Sztutowo - 23.05.2019

Anna Fotyga spotkała się z mieszkańcami Nowego Dworu Gdańskiego -18.05.2019

IV Sesja Rady Powiatu Nowodworskiego w piątek 24 maja.

Gmina Stegna. Kajakiem przez Żuławy. Nowe przystanie.

Wpłynęło siedem ofert w przetargu na przekop Mierzei Wiślanej.

Uczniowie ze szkół z Mierzei Wiślanej wzięli udział w konkursie "Mierzejowy Maratonix z głową".