Wydanie nr 20 / 2019   
styczeń 20, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me
Ad Top Header

Kiezmark. Po wypadkach z łosiami, będzie ogrodzenie na S7.

Na nowym odcinku drogi ekspresowej S7 w ciągu tygodnia doszło do trzech wypadków z udziałem łosi. Z tego powodu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła przyspieszyć budowę ogrodzenia. Prace już trwają. 

Fragment drogi S7 od Koszwał do Elbląga został otwarty 31 października tego roku. Nowy odcinek połączył istniejące fragmenty tej trasy: południową obwodnicę Gdańska i obwodnicę Elbląga. Droga przebiega także w pobliżu miejscowości Kiezmark (woj. pomorskie). W tym miejscu od lat spotyka się łosie. Zwierzęta spacerują w pobliżu drogi, często przebiegają też przez jezdnię. Pod koniec 2018 roku właśnie na tym fragmencie doszło do trzech wypadków z łosiami. Łącznie pięć osób zostało rannych, a trzy łosie zginęły.

Na odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie trzeba było długo czekać. "Ze względu na zdarzenia drogowe ze zwierzętami, w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa użytkowników drogi, zostało skierowane do wykonawcy polecenie o przeanalizowanie możliwości i pilne wykonanie dalszych prac przy ogrodzeniu, w szczególności w rejonie Kiezmarka nad Wisłą. Te działania zostały już przez wykonawcę podjęte" - czytamy w komunikacie GDKiA. Ograniczenie prędkości, znaki a teraz też siatka  Ze względu na takie wypadki jeszcze przed otwarciem drogi w okolicy Kiezmarka została ograniczona prędkość do 100 km/h i były ustawione znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną.

- Zgodnie z decyzją środowiskową zostały wybudowane obiekty pełniące rolę przejść dla zwierząt. W tym most przez Wisłę zapewniający ciągłość korytarza ekologicznego Doliny Wisły. Jednak konieczność realizacji prac wykończeniowych w obrębie nowej S7 może powodować wnikanie zwierząt na teren drogi - tłumaczy Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA dla TVN24.pl. Ogrodzenie także było w planach. Jednak, ze względu na częstotliwość wypadków, przyspieszono nad nim prace. - To nie jest tylko wkopanie słupków i rozpostarcie siatki. To jest proces. Tam trzeba przygotować teren. W Kiezmarku już zaczęły się prace - mówi rzecznik. Wszystkie prace budowlane, które są prowadzone na odcinku drogi ekspresowej od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego mają się zakończyć planowo do 27 kwietnia.

 

Żródło:http://www.tvn24.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować
Ad Sidebar

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Apel do mieszkańców Gminy Stegna.

Apel do mieszkańców Gminy Steg…

Sty 09, 2019 Rate: 0.00

Napadli na konwojenta i ukradli ponad 60 tysięcy złotych! Podejrzani zatrzymani.

Napadli na konwojenta i ukradl…

Sty 09, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Pożegnaliśmy Prezydenta Pawła Adamowicza -19.01.2019

Egzaminy zawodowe w Zespole Szkół nr 2.

Orkiestra zagrała w gminie Stegna. 27 Finał WOŚP- 13.01.2019

Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Sztutowo.

Powiat Nowodworski. Nieodpłatna pomoc prawna.

Ogłoszenie o naborze na  stanowisko  asystent rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sztutowie

Nowy Dwór Gdański. Dzień Kubusia Puchatka w Bibliotece Publicznej

Inicjatywa uczniów z Jantara.  Pomagają przetrwać zimę podopiecznym "Iskierki"