Wydanie nr 116 / 2023   

 

piątek, 26 sierpień 2022 13:50

4 korzyści dla zdrowia z jedzenia ryżu

Napisał
Ryż jest podstawowym składnikiem diety mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej, Chin i Indii. Ryż jest również częścią diety większości ludzi w Afryce, Ameryce Łacińskiej, a nawet w części Europy. Wszechstronność ryżu sprawia, że jest on niezbędną rośliną spożywczą dla wielu ludzi na całym świecie.
 
Jeśli próbujesz schudnąć lub po prostu stać się zdrowszym, możesz pomyśleć, że rezygnacja z węglowodanów takich jak ryż będzie dobrym pomysłem.
Oto kilka wspaniałych korzyści z tego niesamowitego pokarmu.
 
Zrzucenie nadmiaru kilogramów
 
Prawie każda osoba chce schudnąć, ale tylko nieliczni faktycznie to osiągają. Istnieje wiele powodów, dla których diety zawodzą, ale jednym z najczęstszych jest po prostu niejedzenie odpowiednich pokarmów. Nie można po prostu unikać pewnych pokarmów (jak węglowodany) i oczekiwać utraty wagi. Musisz jeść odpowiednie pokarmy i w odpowiednich ilościach.
 
Ryż jest węglowodanem złożonym, który jest trawiony wolniej niż węglowodany proste. Oznacza to, że dłużej utrzymuje uczucie sytości, co może zapobiec przejadaniu się, a w konsekwencji pomóc w utracie wagi. Jeśli więc szukasz zdrowego, niskokalorycznego źródła węglowodanów, ryż jest świetną opcją. Ryż ma również bardzo niską zawartość tłuszczu, więc jeśli próbujesz schudnąć, jest to świetny sposób na zwiększenie spożycia błonnika bez dodawania zbędnych kalorii.
 
Catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/ idealnie sprawdza się, jeżeli chcesz stosować zdrową dietą, a nie masz pomysłu na wymyślanie dobrze zbilansowanych posiłków. Dlatego, gdy skorzystasz z naszych usług cateringu dietetycznego, przygotujemy plan posiłków opracowany specjalnie pod kątem Twoich potrzeb żywieniowych. Dostarczymy nawet jedzenie prosto pod Twoje drzwi!
 
Ryż jest świetnym źródłem energii
 
Jedzenie, które spożywamy, nie tylko napędza nasze ciała, ale odgrywa ogromną rolę w naszym nastroju i ogólnym zdrowiu. Jedzenie zbyt dużej ilości cukru może sprawić, że poczujesz się hiper i spowodujesz późniejszą katastrofę. Jedzenie zbyt wielu węglowodanów może również pozostawić uczucie ospałości i zmęczenia. Jeśli masz cukrzycę, musisz uważać na spożycie węglowodanów. Większość ludzi może skorzystać z jedzenia żywności o wysokiej zawartości błonnika i całych ziaren, takich jak ryż. Ryż jest jednym z najlepszych źródeł energii ze względu na swoje złożone węglowodany. Te węglowodany są rozkładane powoli w organizmie, który uwalnia energię stopniowo, co pozwala zachować koncentrację i energię przez cały dzień.
 
Utrzymaj kontrolę nad poziomem cukru
 
Badania wykazały, że jedzenie ryżu z fasolą może pomóc kontrolować poziom cukru we krwi, co jest ważne dla osób z cukrzycą. Wiele osób z cukrzycą może skorzystać z jedzenia większej ilości produktów wieloziarnistych, a także jedzenia różnych ziaren, takich jak ryż, ponieważ są one bogate w błonnik. Kiedy żywność jest rozkładana w układzie pokarmowym, uwalnia glukozę, która jest głównym źródłem energii dla organizmu. Cukrzycy nie mogą przetwarzać nadmiaru glukozy, co może powodować niebezpiecznie wysoki poziom cukru we krwi, który może prowadzić do długoterminowych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i niewydolność nerek. Ryż jest pokarmem niskoglikemicznym i wykazano, że pomaga osobom z cukrzycą kontrolować poziom cukru we krwi.
 
To dobre źródło witamin z grupy B
 
Ryż jest dobrym źródłem witamin z grupy B, zwłaszcza B6, która jest niezbędna dla zdrowego układu nerwowego. Odgrywa również rolę w tworzeniu czerwonych krwinek i DNA. Witaminy z grupy B są również niezbędne do pomocy w rozkładaniu węglowodanów, białek i tłuszczów w organizmie i są niezbędne dla metabolizmu energetycznego. Witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że nie można ich przechowywać w organizmie przez dłuższy czas. Oznacza to, że musisz regularnie jeść pokarmy bogate w witaminy z grupy B, aby uniknąć ich niedoboru. Ryż jest również dobrym źródłem tiaminy, niacyny i ryboflawiny, które są wszystkimi witaminami z grupy B.
 
 
 

Media

Skomentuj