Wydanie nr 231 / 2022   

 

środa, 20 lipiec 2022 19:32

Kto powalczy o fotel burmistrza w Krynicy Morskiej. Mieszkańcy zadecydują w niedzielę 24 lipca. Wyróżniony

Napisał
Kto powalczy o fotel burmistrza w Krynicy Morskiej. Mieszkańcy zadecydują w niedzielę 24 lipca. mat.prasowe
Mieszkańcy Krynicy Morskiej już w najbliższą niedzielę w przedterminowych wyborach zdecydują kto pokieruje miastem przez kolejne lata. O fotel włodarza Krynicy Morskiej powalczą były burmistrz Krynicy Morskiej Adam Ostrowski i radna RM Krynicy Morskiej Anna Maria Jaworska.
 
24 lipca w Krynicy Morskiej odbędą się przedterminowe wybory burmistrza. Zarejestrowano dwoje kandydatów na to stanowisko, były burmistrz Krynicy Morskiej Adam Ostrowski i radna RM Krynicy Morskiej Anna Maria Jaworska. Mieszkańcy miasta zdecydują, które z nich otrzyma mandat burmistrza.
 
Na stanowisko burmistrza Krynicy Morskiej kandyduje Adam Ostrowski (65 lat), który reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców „Krynica dla wszystkich”. Posiada doświadczenie samorządowe. Przez dwie kadencje (w latach 2006 - 2014) pełnił funkcję burmistrza Krynicy Morskiej.
 

-Krynicy Morskiej potrzeba dobrego, uczciwego,  sumiennego gospodarza. Mamy przed sobą wiele zadań do realizacji. Chcę przywrócić miastu jego dawny blask. Wyborcy wierzą we mnie, że poukładam te sprawy dla dobra całej Krynicy Morskiej - mówi Adam Ostrowski.

 

Anna Maria Jaworska (35 lat) obecnie pełni stanowisko przewodniczącej Rady Miejskiej Krynicy Morskiej, pracuje w branży turystycznej, od lat angażuje się w pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców. Uważa, że "przyszedł czas na zmianę".
 

-Cenię sobie kontakt z ludźmi i dlatego od wielu lat jestem radną, a w tej kadencji przewodniczącą rady. Doskonale znam problemy  mieszkańców, i  turystów. Prowadzę rodzinny biznes co pozwoliło mi zobaczyć co należy zmienić w naszym mieście. Jestem społecznikiem, współpracuję z różnymi lokalnymi organizacjami czy fundacjami, działam aktywnie na rzecz mieszkańców i miasta -  mówi Anna Maria Jaworska. 

 

Oboje kandydaci legitymują się wykształceniem wyższym, nie należą do żadnej partii politycznej.

Dotychczasowy burmistrz Krzysztof Swat stracił mandat w kwietniu tego roku, w wyniku skazania go  prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień podczas jednej z miejskich inwestycji. Prezes Rady Ministrów, 4 czerwca wydał rozporządzenie o przedterminowych wyborach burmistrza, które wyznaczono 24 lipca. Do czasu wyłonienia nowego włodarza pełniącym obowiązki burmistrza jest Kazimierz Kulecki, były wójt Mikołajek Pomorskich, mianowany przez premiera.Skomentuj

1 komentarz

  • Link do komentarza Ryszard Hrynkiewicz czwartek, 21 lipiec 2022 13:43 napisane przez Ryszard Hrynkiewicz

    Stawiałbym na młodość, doświadczenie społeczne oraz naturalną troskę o powierzone "ognisko domowe" jakim jest obdarzona kobieta. Trzymam kciuki.

    Raportuj