Wydanie nr 22 / 2024   

 

sobota, 09 lipiec 2022 00:33

Dowiedz się jaką rolę odgrywają podnośniki nożycowe w budownictwie Wyróżniony

Dowiedz się jaką rolę odgrywają podnośniki nożycowe w budownictwie Dowiedz się jaką rolę odgrywają podnośniki nożycowe w budownictwie

Dowiedz się jaką rolę odgrywają podnośniki nożycowe w budownictwie

Podnośniki nożycowe to maszyny ułatwiające prowadzenie prac budowlanych czy remontowych na wysokościach. Charakterystyczny mechanizm nożycowy pozwala wynieść pracowników i sprzęt na specjalnej platformie na określoną wysokość, a proces ten odbywa się wyłącznie w płaszczyźnie pionowej. Dlaczego tego typu maszyny są tak chętnie stosowane w branży budowlanej?

 

 Możliwości podnośników nożycowych

Podnośnik nożycowy, znany też jako podnośnik krzyżowy, ma bardzo charakterystyczną budowę. Składany mechanizm nożycowy umożliwia wynoszenie odpowiednio zabezpieczonej platformy w pionie na wysokość od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. Starannie zaprojektowana konstrukcja sprawia, że podest jest w stanie stabilnie utrzymywać przebywających na nim pracowników.

Najważniejszymi parametrami maszyny są: wymiary, wysokość robocza, maksymalny udźwig, a także rodzaj zastosowanego napędu. Przy pomocy podnośników budowlanych z powodzeniem można prowadzić prace zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Mniejsze urządzenia swobodnie przemieszczają się po ciasnych przestrzeniach, co pozwala na wykonywanie operacji w trudno dostępnych miejscach.

 

pexels photo 1139553

 

Wszechstronne zastosowanie podnośników nożycowych

Podnośniki nożycowe nie bez powodu są tak chętnie wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do realizacji prac instalacyjnych, remontowych, budowlanych i konserwacyjnych w przestrzeniach o różnej wielkości. Szeroka gama urządzeń o wysokości roboczej wynoszącej od kilku do kilkudziesięciu metrów umożliwia bezpieczne transportowanie pracowników wraz ze sprzętem i pozwala im utrzymać stabilność przez cały czas prowadzenia prac.

Kompaktowa budowa podnośników sprawia, że zajmują niewiele miejsca. Można dzięki nim prowadzić działania w pobliżu płaszczyzn pionowych, na przykład tuż przy ścianie budynku. Stabilna podpora w postaci mechanizmu nożycowego wykonanego z wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych umożliwia długotrwałe utrzymanie ciężaru wynoszącego nawet do kilkuset kilogramów, bez ryzyka utraty stateczności!

 

Skomentuj