Wydanie nr 272 / 2022   

 

sobota, 13 sierpień 2022 07:32

Lato z Radiem 2022 wyruszy w trasę. 13 lipca zawita do Stegny. Wyróżniony

Napisał
We wtorek 21 czerwca, po raz 51. w Programie Pierwszym Polskiego Radia zabrzmiała Polka Dziadek. W tym roku ekipa Lata z Radiem odwiedzi 9 miejscowości w Polsce, a pierwszą z nich będzie Tarnów, do którego zawita już 25 czerwca. Podczas tegorocznych wakacji słuchacze radiowej Jedynki mogą liczyć na trasę reporterską oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania 50 rowerów, wejściówki do wielu atrakcyjnych miejsc, wyjątkowe koszulki i oczywiście maskotki Lata z Radiem, czyli Rysie. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 12.00.
 
9 miast na trasie w tym Stegna, 13 lipca.

Reporterzy i dziennikarze Polskiego Radia wyruszą w trasę i odwiedzą 9 miejsc w różnych zakątkach Polski. Już 25 czerwca pierwszy Piknik Rodzinny w Tarnowie, 2 lipca w Uniejowie, 9 lipca w Działoszynie, 16 lipca w Ostrołęce, 30 lipca w Myślenicach, 6 sierpnia w Sieradzu, 13 sierpnia w Stegnie, 20 sierpnia w Legnicy i 27 sierpnia w Jakuszycach.

Do wspólnej zabawy zapraszają w tym roku: Sława BieńczyckaRoman CzejarekAgnieszka KunikowskaJoanna Racewicz Daniel Wydrych oraz debiutujący w tej roli Maciej Kurzajewski.

W trakcie Pikników dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom zaproszą słuchaczy na dźwiękowe kalambury - najmłodsi będą mogli popisać się znajomością bajek i wygrać atrakcyjne nagrody. Zespół radiowej Jedynki proponować będzie także wspólne ćwiczenia fizyczne, doradzi, jak zadbać o dobre samopoczucie i formę. Gimnastykę poprowadzą: Piotr Galus, Natalia Litwiniuk oraz Natalia Filipp. Odbywać się będą warsztaty radiowe, podczas których słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób powstają reportaże, wywiady i jak wygląda montaż materiałów radiowych. Najmłodsi uczestnicy i ich rodzice będą mogli także wziąć udział w specjalnej audycji Polskiego Radia Dzieciom.

W soboty w ramach pikników „Lata z Radiem” zorganizowana zostanie także Strefa familijna.

W tym roku nie zabraknie też lubianych przez słuchaczy, konkursów. W „Skojarzeniach” do wygrania będą między innymi: rowery, walizki oraz Rysie – czyli tegoroczne maskotki „Lata z Radiem”. W „Koszyku Lata z Radiem” będzie można zdobyć m.in. torby oraz specjalnie numerowane koszulki od 1 do 51. W ten sposób stworzona zostanie wyjątkowa drużyna słuchaczy. Do wygrania będą także weekendowe pobyty dla dwóch osób w ciekawych miejscach w Polsce.

Jedną z nowości tegorocznej edycji będzie „Liga Superbohaterów” – czyli osób, które bezinteresownie pomagają innym. - Zapraszamy na wyjątkowe Lato z Radiem. W te wakacje chcemy pokazać Was - naszych wspaniałych słuchaczy - najlepszych z najlepszych i poznać Superbohaterów, czyli tych, którzy pomagają potrzebującym – mówi doskonale znany wszystkim wielbicielom letniej audycji radiowej Jedynki - Roman Czejarek.

 

Na stronie Programu Pierwszego Polskiego Radia jest już dostępny specjalny formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać kandydatury. Zespół „Lata z Radiem” nagrodzi Superbohaterów specjalnymi nagrodami.

Więcej na temat wszystkich atrakcji Lata z Radiem 2022 na antenie radiowej Jedynki oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji.

https://www.latozradiem.pl/

Skomentuj