Wydanie nr 231 / 2022   

 

piątek, 11 luty 2022 01:00

Posztormowe śmieci szpecą plaże. Władze Sztutowa zwróciły się z prośbą o pomoc w sprzątaniu. Wyróżniony

Napisał

Gmina Sztutowo zwróciła się z apelem do mieszkańców i gości o wspólne sprzątanie plaży. Posztormowe śmieci szpecą nadmorskie plaże. To już nie pierwsza taka akcja. 

Treść opublikowanego komunikatu.

Sztormy, które w ostatnim czasie nawiedziły naszą Gminę, spowodowały bardzo dużo zniszczeń. Morze wyrzuciło na brzeg ogromną ilość śmieci, które teraz zanieczyszczają plażę.

Wójt Gminy Sztutowo zachęca i apeluje do wszystkich mieszkańców oraz gości, dla których czystość Gminy Sztutowo jest ważna, aby przyłączyli się do inicjatywy wspólnego sprzątania plaży. Tym, którzy już podjęli się zbierania wyrzuconych przez morze śmieci, serdecznie dziękujemy.

Wszystkie osoby, które chcą się przyłączyć do tej ważnej inicjatywy, zapraszamy do Urzędu Gminy w Sztutowie po odbiór worków i rękawiczek oraz gadżetów gminnych, dla każdej osoby włączającej się w akcję.

Worki z zebranymi śmieciami prosimy zostawiać przy wydmach od strony plaży, skąd zostaną zabrane przez właściwe służby.

Gmina Sztutowo

To już nie pierwsza taka akcja. Mieszkańcy wraz z Urzędem w ostatnich latach przeprowadzali już takie akcje.  Ilość wyrzuconych przez morze śmieci jest ogromna, stąd apel władz, które po raz kolejny zapraszają zainteresowanych wspólnym dobrem, do sprzątania plaż.

 

Media

Skomentuj