Wydanie nr 292 / 2021   

 

środa, 22 wrzesień 2021 20:24

Policyjni wodniacy z Posterunku w Krynicy Morskiej zakończyli sezon patroli wodnych na Mierzei Wiślanej. Wyróżniony

Napisał
Policyjni wodniacy z Posterunku w Krynicy Morskiej zakończyli sezon patroli wodnych na Mierzei Wiślanej. KPP Nowy Dwór Gd

Tego lata mnóstwo ludzi wypoczywało na wodzie i nad wodą na Mierzei Wiślanej. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odpoczywających nad akwenami czuwali policyjni wodniacy, którzy w okresie wakacyjnym kontrolowali kąpieliska, sprawdzali stan trzeźwości sterników, uczestniczyli w szkoleniach wodnych, prowadzili działania Bezpieczne Wakacje – także te w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

-W lipcu i w sierpniu wyraźnie było widać zwiększony ruch turystyczny na naszych terenach. Tegoroczne wakacje były wyjątkowo pracowite dla policyjnych wodniaków, ale były także bezpieczne. Dbając o bezpieczeństwo nad wodą, policyjne patrole wodne przez cały sezon letni kontrolowały niestrzeżone kąpieliska, czuwając nad bezpieczeństwem turystów oraz osób uprawiających sporty wodne, sprawdzali także stan trzeźwości sterników- mówi oficer prasowy Karolina Figiel z Komendy powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowana była akcja „Nie pozwól mi się zgubić”, której celem było uświadomienie społeczeństwa o masowym problemie zaginięć dzieci na plaży. Podczas akcji policjanci na plażach rozdawali opaski „niezgóbki” oraz rozmawiali z turystami o bezpieczeństwie nad wodą. Policjanci przez okres wakacyjny ściśle współpracowali z Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, ratownikami WOPR, funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze podnosili swoje umiejętności i kwalifikacje związane z ratownictwem wodnym. Uczestniczyli m.in w szkoleniu, które dotyczyło podnoszenia umiejętności związanych z ratownictwem wodnym, w tym poszukiwaniem osób zaginionych. Ćwiczenia obejmowały przede wszystkim udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, nurkowanie, a także operowanie skuterem ratowniczym oraz łodziami ratowniczymi, ćwiczyli jak umiejętnie i bezpiecznie wyskakiwać z łodzi po osobę poszkodowaną. Dzięki tego typu szkoleniom policjanci są bardzo dobrze przygotowani do sezonu letniego.

Kolejne patrole policyjnych wodniaków wypłyną na wody w następnym sezonie wakacyjnym. Mamy nadzieje, że kolejny sezon będzie równie bezpieczny.

 

5NDG-Krynica.jpg

 

 

 

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl