Wydanie nr 23 / 2021   

 

niedziela, 29 listopad 2020 20:12

Żuławki. Podtopione posesje i pola uprawne. Mieszkańcy proszą o pomoc. Wyróżniony

Napisane przez

Żuławki podtopione posesje i pola uprawne. Mieszkańcy proszą o pomoc.

Podtopione posesje w Żuławkach. Mieszkańcy już tydzień temu zgłosili awarię w jednej z zastawek na rzece Szkarpawa. Bezskutecznie oczekiwali na pomoc, aż woda zalała dziś posesje i pola uprawne. Rolnicy twierdzą, że to przez bobry. 

Kierownik Sławomir Szymański z Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych zapewnił nas dzisiaj, że w poniedziałek 30 listopada, przystąpią do naprawy awarii.
- Na razie trudno cokolwiek powiedzieć czy to przez bobry, jest za duży poziom wody, by to ocenić, głównym problemem tam jest też rów szczegółowy, który pozostaje w gestii rolników. Potwierdzam, że mamy duży problem z zatorami przez bobry.
Najbardziej poszkodowana mieszkanka, mówi, że:
- oczekiwanie na pomoc jest bezskuteczne, Wody Polskie nie odbierają telefonów, nikt z nami nie chce rozmawiać, mają nas gdzieś. Zalało mi całą posesję, muszę pompować wodę z piwnicy.
 -Zgłaszałem awarię już tydzień temu, dałem zdjęcia, prosiłem o pomoc, ale na nic to się zdało- informuje Sołtys wsi Żuławki Dawid Jarmuł.
 
Wczoraj rolnicy we własnym zakresie dokonali częściowego uszczelnienia zastawki, co pozwoliło obniżyć poziom wylanych wód. 
Należy tylko zadać pytanie dlaczego od zgłoszenia awarii nikt z tym nic nie zrobił i doszło do zalania piwnic i pól uprawnych. Zasiewy zbóż ozimych niestety nie do uratowania. 
 

 

 
 
żuławki podtopienia03
żuławki podtopienia02
żuławki podtopienia13
żuławki podtopienia14
żuławki podtopienia11
żuławki podtopienia12
żuławki podtopienia09
żuławki podtopienia10
żuławki podtopienia06
żuławki podtopienia01
żuławki podtopienia07
żuławki podtopienia08
Previous Next Play Pause
 

Skomentuj

Facebookjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl