NEWSY:

Wydanie nr 262 / 2020   

 

poniedziałek, 03 sierpień 2020 08:34

Utonięcie, 5 kolizji, 28 interwencji strażaków. Raport z ubiegłego tygodnia. Wyróżniony

Napisane przez

Informacja Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim. W ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 28 razy.

Interwencje dotyczyły  m.in. pożaru trawy w przydrożnym rowie, ogniska bez nadzoru, a także niesprawnej instalacji na moście. Strażacy podejmowali działania związane z usuwaniem wiatrołomów i z usunięciem gniazd owadów błonkoskrzydłych. Brali udział w pomocy innym służbom ratunkowym, zabezpieczali miejsce lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz miejsca 5 kolizji drogowych. Strażacy pojechali  także uratować kota, który nie mógł zejść z drzewa. Jeden alarm fałszywy.

 31.07.2020 o godz. 12:45 w Żelichowie przed Tujskiem, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu brały udział trzy osoby - dwoje dorosłych i jedno dziecko 4 lata. Kierowca, około 60-letni mężczyzna, który prowadził jeden z pojazdów, po zderzeniu źle się poczuł. Strażacy, którzy przybyli na miejsce udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie kierowca został przetransportowany do szpitala w Elblągu. Na drodze w miejscu wypadku zablokowane były oba pasy ruchu. Utrudnienia na trasie trwały około 2 godziny. Strażacy kierowali pojazdy na objazd przez Żuławki i Drewnicę.

Do zdarzenia doszło w piątek, 31 lipca br. o godzinie 12.45. Na drodze wojewódzkiej nr 502 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu udział brały trzy osoby, w tym 4-letnie dziecko. Kierowca jednego z pojazdów uskarżał się na duszności oraz ból w klatce piersiowej, znajdował się niezakleszczony wewnątrz pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie (wsparcie psychiczne, pozycja siedząca) i przekazaniu ZRM w celu dalszej hospitalizacji, a także odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz zasilania LPG w jednym z pojazdów. Po zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu jezdni, ratownicy kierowali ruchem drogowym. Po zepchnięciu pojazdów na pobocze zakończono działania, w których brały udział 3 zastępy JRG w sile 9 ratowników.

Strażacy brali udział w akcji ratunkowej w Kątach Rybackich. 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 sierpnia br. na plaży w Kątach Rybackich. Około godziny 12.37 doszło do zaginięcia mężczyzny kąpiącego się w Morzu Bałtyckim. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę w średnim wieku leżącego na plaży, po wcześniejszym wyciągnięciu go z wody tuż przy wejściu nr 53, u którego była prowadzona resuscytacja krążeniowo - oddechową przez ratowników WOPR. Osoby postronne przekazały informację, że 17-letni chłopak, który kąpał się z mężczyzną, wyszedł z wody o własnych siłach przed przybyciem JOP i nie wymagał opieki medycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej wraz z ratownikami WOPR oraz zabezpieczeniu lądowiska LPR na plaży przy wejściu nr 53. O godzinie 13.26 lekarz LPR stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 12 ratowników i 2 zastępy OSP w sile 5 ratowników.

O szczegółach pisaliśmy tutaj. 

https://zulawytv.pl/8237/katy-rybackie-nie-zyje-47-letni-mezczyzna-wskoczyl-do-morza-po-syna

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8