Wydanie nr 177 / 2022   

 

piątek, 27 wrzesień 2019 21:25

Kiedy przebudowa mostu zwodzonego w Tujsku? Wyróżniony

Napisał

Przebudowa mostu zwodzonego jest realizowana w ramach projektu pn. Pętla Żuławska-Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną.
Most jest jednym z 4 elementów, które będą realizowane. W kwietniu rozstrzygnięto przetarg w układzie „Zaprojektuj i wybuduj”. Do końca tego roku zostanie wykonany projekt a termin przebudowy zakłada wykonanie do końca przyszłego roku. Będzie wzmacniana nośność tego mostu do 32 ton, tak żeby rolnicy i mieszkańcy mieszkający po drugiej stronie rzeki mieli możliwość swobodnego przejazdu.


-Rozpoczęcie prac ma nastąpić na początku przyszłego roku. Do końca tego roku musimy uzyskać dokumentację techniczną, łącznie z pozwoleniem na budowę, uzgodnienia konserwatorskie oraz z wodami polskimi – mówi Starosta Nowodworski Jacek Gross- Przebudowa będzie robiona na podstawie archiwalnych dokumentów i kolorystycznych uzgodnień tego projektu-dodaje.

Etap I — zaprojektowanie przebudowy wraz z nadzorem autorskim;
Etap II — przebudowa mostu zwodzonego oraz budowa dwóch pomostów pływających.
Lokalizacja inwestycji-nad rzeką Tugą w ciągu drogi powiatowej 2311G, w miejscowości Tujsk, na granicy wsi Stobiec, gm. Stegna, powiat nowodworski.

 

 

 Czytaj więcej

 most tujsk remont

Skomentuj