Wydanie nr 170 / 2023   

 

czwartek, 06 czerwiec 2024 22:39

W lipcu kolejna edycja Oblężenia Malborka – ruszyła sprzedaż biletów na nocne inscenizacje. Wyróżniony

Napisał

Inscenizacja najsłynniejszej średniowiecznej bitwy o Malbork! 

Urząd Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na tegoroczne Oblężenie Malborka.

W programie jak zawsze nocne spektakle oraz wiele atrakcji wokół zamku.

Inscenizacja nawiązuje do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko – litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Jaki był dalszy bieg wydarzeń tej niezapomnianej walki? Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Dowiemy się tego przy blaskach pochodni przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska…

Jak za dawnych czasów pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. W ciągu dnia odbędą się rycerskie pojedynki i wiele średniowiecznych pokazów oraz warsztatów.

W tych dniach będzie można także zwiedzać zamek. Polecamy zakup biletów on-line z uwagi na dzienny limit. https://bilety.zamek.malbork.pl

Inscenizację zakończy pokaz fireshow w wykonaniu Kolektywu Artystów z Całej Polski w reżyserii Sebastiana Frodymy, który od 14 lat zajmuje się widowiskami, półfinalista programu Mam talent oraz finalista konkursów Nowego Cyrku.

Scenariusz i reżyseria: Aleksander Krempeć
Choreografia układów walk: Patryk Kozłowski
Kompozytor i wykonawca muzyki: Marcin Rumiński - zespół Krive
____________________________
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia inscenizacji Oblężenia Malborka i przeżycia niezapomnianych emocji związanych z wyjątkową historią miasta, walkami członków bractw rycerskich i pokazami życia średniowiecznego. Już 19 i 20 lipca - tylko w Malborku.

Bilety na nocną inscenizację można kupić przez portal www.eventim.pl Warto się pośpieszyć, by zarezerwować najlepsze miejsca na widowni.

 

 

Skomentuj