Wydanie nr 330 / 2022   

 

środa, 16 listopad 2022 12:00

Znalezioną kartą płatniczą płacili za alkohol i papierosy. Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd
Znalezioną kartą płatniczą płacili za alkohol i papierosy Znalezioną kartą płatniczą płacili za alkohol i papierosy pixa bay
Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego w wieku 26 i 28 lat. Znaleźli kartę bankową i zamiast zwrócić właścicielce, przywłaszczyli ją, a następnie wspólnie wybrali się na zakupy. Mężczyźni czterokrotnie użyli karty, płacąc m.in. za alkohol i papierosy. Policjanci przedstawili podejrzanym łącznie 10 zarzutów popełnionych przestępstw.

5 listopada tego roku 39-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego podczas spaceru zagubiła kartę bankomatową. Pokrzywdzona zadzwoniła do banku i zablokowała kartę. Niestety, kiedy sprawdziła rachunek bankowy, okazało się, że złodziej zdążył już czterokrotnie posłużyć się jej kartą. Po dokładnej analizie ustalono, że karta była używana w dwóch różnych sklepach.
 
Nowodworscy kryminalni szybko ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat. Jak się okazało dwóch mieszkańców Nowego Dworu znalazło ją i zamiast zwrócić przywłaszczyli ją, a następnie wspólnie wybrali się na zakupy. Mężczyźni czterokrotnie użyli karty bankowej w dwóch sklepach, płacąc nią za alkohol i papierosy. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili im łącznie 10 zarzutów. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
 
 
źródło: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj