Wydanie nr 29 / 2022   

 

sobota, 05 listopad 2022 09:43

Niezwykłe weekendowe atrakcje, które zapamiętasz na długo. Zainspiruj się! Wyróżniony

Napisał
Niezwykłe weekendowe atrakcje Niezwykłe weekendowe atrakcje
Marzysz, aby w weekend odetchnąć? Podpowiemy, jak tego dokonać. Sprawdź, jakie prezenty dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń, sporej dawki adrenaliny albo ekstremalnych doświadczeń. Jesteś z Trójmiasta bądź masz w planach wyjazd weekendowy w nadmorskie rejony? Zobacz koniecznie nasze propozycje!
 
Aeroklub Gdański to największa i zarazem jedna z najstarszych organizacji lotniczych w północnej Polsce, działająca od niespełna 100 lat. Tuż obok skoków spadochronowych oferuje loty awionetką dedykowane dla jednej lub dwóch osób w wariancie 15, lub 30 minut. Chcesz się wcielić w rolę pilota i pod nadzorem instruktora chwycić za stery? Tak, tak, zostań miłośnikiem podniebnych przygód! Gwarantujemy, że piękne widoki podziwiane z lotu ptaka na długo zapadną w pamięci. Aby uwiecznić te niesamowite chwile, zachęcamy zabrać sprzęt fotograficzny. Komunikację podczas lotu ułatwią słuchawki, dzięki którym można porozumiewać się między sobą, jak również nasłuchiwać komend z wieży kontroli lotów. 
 

Awionetki to małe statki powietrzne, najczęściej 2-4 osobowe, najczęściej wykorzystywane w celach turystycznych oraz szkoleniowych. Służą również do holowania szybowców. Przed startem, pilot zapozna uczestników z samolotem, jego wyposażeniem oraz przedstawi zasady bezpieczeństwa. Krótsza opcja czasowa obejmuje lot do Zatoki Gdańskiej i z powrotem. Trasa półgodzinnego lotu wiedzie do Zatoki Gdańskiej i Sopotu wzdłuż linii brzegowej.

Lot Motoparalotnią – Trójmiasto

Chcesz poczuć podmuch wiatru i unieść się na wysokość około 200 m ze średnią prędkością 40 km/h? Motoparalotnia daje taką możliwość. Oderwij się od ziemi, poszybuj wysoko i daj się ponieść chwili. Niesamowite widoki i niezapomniane przeżycie. Uczestnik lotu z pozycji pasażera będzie mógł podziwiać uroki pomorza. Jest to niezapomniana przygoda, która nie ma ograniczeń wiekowych. Loty realizowane są w okolicach Gdańska na  Wyspie Sobieszewskej lub Lotnisku Borsk. Lot trwa około 15-20 minut w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Na całość atrakcji należy przeznaczyć ok 45-60 min - lot jest poprzedzony krótkim szkoleniem. Doświadczony pilot, kask oraz zapięte pasy to maksimum bezpieczeństwa. 

Motoparalotnia to nic innego jak paralotnia z silnikiem. Silnik sprawia, że długość lotu jest mniej zależna od warunków pogodowych. W sytuacji jakiejkolwiek awarii silnika lot może być kontynuowany bez napędu. Lot motoparalotnią to nietuzinkowa odskocznia od spraw codziennych, spojrzenie na świat z zupełnie innej perspektywy. Po konsultacji z pilotem można zabrać ze sobą sprzęt do upamiętnienia tych wspaniałych chwil. Pamiątkowe zdjęcia lub film będą świetną zachętą dla rodziny i przyjaciół do podniebnych atrakcji. 

Ekstremalne strzelanie – Gdańsk

Chcesz ciekawie spędzić weekend i jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie? Ekstremalne strzelanie to indywidualne zajęcia pod okiem doświadczonego instruktora. W części teoretycznej zostaną omówione zasady bezpieczeństwa oraz budowa, działanie i właściwa obsługa broni. Instruktor udzieli praktycznych wskazówek, jak przyjąć właściwą postawę strzelecką. Na miejscu czekają słuchawki i okulary ochronne. Oddaj łącznie 52 strzały z broni różnego kalibru - do dyspozycji pozostaje: 

  • Glock – 20 strzałów
  • AK 47 – 10 strzałów
  • Mossberg – 5 strzałów
  • Skorpion EVO III – 10 strzałów
  • Smith&Wesson 38 – 5 strzałów
  • 357 MAGNUM – 2 strzały

45-minutowa przygoda z bronią palną może przekształcić się w nowe hobby. Jest to świetny sposób na odstresowanie, test celności przy maksymalnym skupieniu i pełnej koncentracji. Jak więc celować, aby osiągać dobre rezultaty? Niewątpliwie istotna jest odpowiednia postawa strzelecka i zgranie ze sobą przyrządów celowniczych. Kolejny krok to precyzyjne skierowanie celownika na tarczę, chwilowo wstrzymany oddech i powolne pociągnięcie za spust. Jeżeli pierwszy strzał nie będzie strzałem w 10-tkę, to każdy następny już zapewne tak! ;) Gdańskie Centrum Strzeleckie dysponuje krytymi i otwartymi stanowiskami. Jest to fajna opcja na wypad weekendowy - na miejscu czeka baza noclegowo-restauracyjna.

Skomentuj