Wydanie nr 330 / 2022   

 

piątek, 04 listopad 2022 12:09

Kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkośći, a drugi kierował mając ponad promil alkoholu. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd
Jeden z kierujących stracił uprawnienia do kierowania, bo jechał z prędkością 105 km/h. Drugi natomiast kierował skuterem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drogach.
 

Nowodworscy funkcjonariusze zwracają baczną uwagę między innymi na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, oraz eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W czwartek (3 listopada br.) po godz. 12.00 policjanci z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem marki Kymco. Widząc go, mieli bowiem podejrzenia, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Wskazywał na to sposób jazdy 50-latka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg, jest priorytetem nowodworskich mundurowych, gdyż stanowią oni poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kolejną kontrolę przeprowadzili funkcjonariusze nowodworskiej drogówki po godzinie 15:00 w miejscowości Nowa Kościelnica. Kierujący pojazdem marki Opel jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy, ukarany został przez policjantów mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo i zdrowie zależy w pierwszej kolejności od nas samych. Dlatego nie zapominajmy o przestrzeganiu przepisów dotyczących ruchu drogowego. Wsiadając za kierownicę, zachowajmy zdrowy rozsądek !

 

Informacja: KPP Nowy Dwór Gdański

Skomentuj