Wydanie nr 146 / 2022   

 

poniedziałek, 09 maj 2022 10:47

5 kolizji, 3 kierowców "pod wpływem" Podsumowanie majowego weekendu. Wyróżniony

Napisał
5 kolizji, 3 kierowców "pod wpływem" Podsumowanie majowego weekendu. KPP Nowy Dwór Gd
Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych, którzy licznie przybyli na teren Mierzei Wiślanej, czuwali policjanci nowodworskiej drogówki. Na drogach nie doszło do żadnego poważnego wypadku, odnotowano 5 kolizji. Ponadto ujawniono 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

W okresie od 29 kwietnia do 4 maja funkcjonariusze nowodworskiej drogówki pracowali na drogach całego powiatu. Największym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne. W weekend majowy teren Mierzei Wiślanej odwiedziło sporo turystów, panował bardzo duży ruch na drogach. Policjanci reagowali na popełniane wykroczenia przez kierujących.
 
Skontrolowali 117 pojazdów, z czego 47 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, głównie za przekroczenia prędkości. Dwóch z nich przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, tym sposobem tracąc uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Policjanci drogówki skupili się również na bezpieczeństwie pieszych, którzy najbardziej są zagrożeni. Mandatami karnymi ukarano 15 kierujących, popełniających wykroczenia w obrębie przejść dla pieszych.
 
Funkcjonariusze usuwali również skutki 5 zdarzeń drogowych. Tegoroczny weekend majowy na terenie powiatu nowodworskiego był bezpieczniejszy od poprzedniego. Doszło do mniejszej ilości zdarzeń drogowych oraz nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego.
 
Na drogach nie zabrakło kierowców pod wpływem alkoholu. W sumie zatrzymano 3 kierowców na „podwójnym gazie”. Dwóch z nich kierowało rowerem, mając blisko 2 promile alkoholu. Zgodnie z obowiązującym nowym taryfikatorem, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Trzecim był kierujący motorowerem, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Teraz mieszkańcowi powiatu nowodworskiego grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj