Wydanie nr 330 / 2022   

 

piątek, 23 wrzesień 2022 15:25

Nowodworscy policjanci zorganizowali dzień otwarty w swojej komendzie. Mundurowi spotkali się z uczniami oraz dorosłymi opowiadając im o swojej pracy. Wyróżniony

Napisał
Dni otwarte w komendzie policji Dni otwarte w komendzie policji
W czwartek (22 września) w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbył się Dzień Otwarty. Policjanci i pracownicy policji podczas wydarzenia zaprezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.
 
Dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie oraz osoby dorosłe podczas odwiedzin komendy mieli niepowtarzalną okazję, by przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Była także możliwość zobaczenia sprzętu i wyposażenia, jakim dysponują funkcjonariusze. Przez cały czas policjanci odpowiadali także na liczne pytania. Dla uczestników przygotowano multimedialną prezentację, dotyczącą procesu rekrutacji. Największym zainteresowaniem cieszyła praca technika kryminalistyki, który opowiadał czym, dokładnie się zajmuje, przedstawił sprzęt oraz zademonstrował jak ściągać odciski palców.
 
dni otwarte w komendzie policji08
dni otwarte w komendzie policji15
dni otwarte w komendzie policji16
dni otwarte w komendzie policji09
dni otwarte w komendzie policji10
dni otwarte w komendzie policji11
dni otwarte w komendzie policji12
dni otwarte w komendzie policji13
dni otwarte w komendzie policji14
dni otwarte w komendzie policji03
dni otwarte w komendzie policji04
dni otwarte w komendzie policji05
dni otwarte w komendzie policji06
dni otwarte w komendzie policji07
dni otwarte w komendzie policji01
dni otwarte w komendzie policji02
Previous Next Play Pause
 
Każdy z odwiedzających miał możliwość zobaczyć stanowisko Pana komendanta insp. Piotra Wiśniewskiego, który również opowiadał o specyfikacji pracy policjantów. W odwiedziny przychodziły również rodziny ze swoimi dziećmi. Rodzice zainteresowani wstąpieniem do służby w policji mogli dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji, a najmłodsi cieszyli się z pokazu radiowozów, które przedstawiły policjantki z drogówki.
 
Mundurowi oraz pracownicy policji przedstawiali proces rekrutacji kandydatów do służby. Mówili też o predyspozycjach psychicznych niezbędnych w zawodzie policjanta-wrażliwośc na potrzeby innych, empatii, odporności na stres.
 
Informacja, foto: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj