Wydanie nr 273 / 2022   

 

wtorek, 16 sierpień 2022 13:26

23 kolizje na nowodworskich drogach podczas długiego weekendu. Wyróżniony

Napisał
W miniony weekend wiele osób wyruszyło w drogę, by wypocząć nad morzem. Beztroski czas wakacji nie zwalnia jednak pieszych i kierujących z ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Od 12 do 15 sierpnia br. na nowodworskich drogach doszło do 23 kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadków drogowych. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło 14 sierpnia na drodze nr. S-7, gdzie 43-letni kierujący pojazdem audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu opel, a następnie w bariery energochłonne.
 
W ostatnich dniach policjanci nowodworskiej drogówki skontrolowali 107 kierujących, wystawili 57 mandatów karnych osobom, które złamały przepisy ruchu drogowego. Policjanci nowodworskiej drogówki 12 sierpnia prowadzili działania „Prędkość”. W tym dniu 27 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Niestety nie obyło się również bez kierowców, którzy wyruszyli w trasę po spożyciu alkoholu, w miniony weekend policjanci powstrzymali od dalszej jazdy 3 mężczyzn jadących na tzw. podwójnym gazie. Jeden z nich w miejscowości Stegna kierował samochodem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dwóch nietrzeźwych kierujących rowerami zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 2500 złotych.
 
Funkcjonariusze cały czas apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach, ścieżkach rowerowych oraz przejściach dla pieszych jest naszą wspólną sprawą.
 
Pamiętajmy o tym, że przepisy są po to, aby ich przestrzegać, a brawura, alkohol i nadmierna prędkość niejednokrotnie przyczyniły się do wielu tragicznych w skutkach wypadków. Zróbmy więc wszystko, co w naszej mocy, aby każdy wrócił z wakacyjnego wypoczynku cały i zdrowy.
 
żródło: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj