Wydanie nr 231 / 2022   

 

poniedziałek, 01 sierpień 2022 20:38

Policjanci dbają o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Kontrola uprawnień wędkarskich. Wyróżniony

Napisane przez żuławy tv
Policjanci z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej dbają o bezpieczny wypoczynek nad wodą i na terenach przywodnych Zalewu Wiślanego. Kontrolują również wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień.

Pogoda sprzyja wyjazdom nad wodę, dlatego policjanci z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej prowadzą kontrole terenów Zalewu Wiślanego. Mundurowi weryfikują również uprawnienia wędkarzy konieczne do prowadzenia amatorskiego połowu ryb. Kontrole te są ukierunkowane przede wszystkim na ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń przeciwko środowisku, do których zaliczyć należy kłusownictwo wodne oraz inne naruszenia ustawy o rybactwie śródlądowym.
 
Funkcjonariusze wykorzystali spotkania z wędkarzami do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ujawnili wędkarzy łowiących ryby bez zezwolenia. Dla wielu osób wędkarstwo jest najlepszym sposobem na aktywny wypoczynek. Należy jednak pamiętać, aby łowiąc ryby, nie łamać prawa. Wobec niefrasobliwych wędkarzy zostały zastosowane mandaty karne, których górna granica wynosi nawet 500 złotych.
 
 
 

Podczas takich patroli policjanci kontrolują amatorów sportów wodnych oraz przepływające jednostki wodne. Podstawowym grzechem wszystkich korzystających z jednostek pływających jest brak nawyku zakładania na siebie kamizelki ratunkowej oraz obecność używek. Najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji na wodzie to brawura, przecenienie swoich umiejętności i nieuwaga. Mundurowi kontrolują uprawnienia do prowadzenia łodzi, obowiązkowe wyposażenie oraz stan trzeźwości. Policyjni wodniacy sprawdzają, czy posiadamy odpowiednią ilość kapoków i gaśnic, za ich brak można zostać ukaranym mandatem w wysokości od 20 do 500 zł (na podstawie art. 62 pkt 2 ustawy o żegludze śródlądowej).
 
Info, zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj