Wydanie nr 118 / 2023

piątek, 17 luty 2023 17:23

Strażacy z Nowego Dworu Gdańskiego najlepsi w halowej piłce nożnej PSP w województwie pomorskim.

Nowodworska drużyna po zaciętej walce okazała się najlepsza z 14 drużyn przystępujących do turnieju. W wielkim finale wygrywając z KP PSP Wejherowo 1:0. W Malborku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej.

W czwartek, 16 lutego na sali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Malborku odbył się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej.

W turnieju uczestniczyło 14 drużyn z: Malborka, Kartuz, Wejherowa, Gdyni, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Tczewa, Słupska, Bytowa, Człuchowa, Lęborka, Nowego Dworu Gdańskiego i Kwidzyna.

W półfinale strażacy z Wejherowa pokonali 1:0 druhów z Kwidzyna, a drużyna z Bytowa uległa 0:1 zespołowi z Nowego Dworu Gdańskiego.

W meczu o 3 miejsce Bytów pokonał Kwidzyn 2:0. W finałowym meczu strażacy z Nowego Dworu Gdańskiego pokonali druhów z Wejherowa 1:0.

Podsumowanie:

1 Miejsce – KP PSP Nowy Dwór Gd.
2 Miejsce – KP PSP Wejherowo
3 Miejsce – KP PSP Bytów
4 Miejsce – KP PSP Kwidzyn

Medale, puchary i dyplomy wręczali: Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Wojciech Berent, Komendant Powiatowy PSP w Malborku st. kpt. Damian Tomaszewski oraz Komendant Powiatowy PSP w Kwidzynie mł. bryg. Robert Sawicki.