Przejdź do głównej treści

Sztutowo. Odsłonięto pomnik odzyskania Niepodległości i powstania gminy

Opuplikowano 11.11.2021 20:21
Obchody Święta Niepodległości w Sztutowie miały w tym roku szczególny charakter i oprawę. W centrum miejscowości odsłonięto kamień pamiątkowy "Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz 75-lecia powstania Gminy Sztutowo".

- Chcielibyśmy, aby ten pomnik i skwer były miejscem wspólnych okolicznościowych spotkań całej naszej lokalnej wspólnoty - mówi wójt Robert Zieliński.

Program uroczystości obchodów Święta Niepodległości był niezwykle obfity. Msza świeta w kościele i uroczysty apel w szkole. Najważniejszym z nich było spotkanie mieszkańców  przy nowym Skwerze Niepodległości, gdzie wspólnie wspomniano wiele pokoleń przodków oraz ich wkład w niepodległość Polski.

 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane