Przejdź do głównej treści

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Sztutowo. Odsłonięcie pamiątkowego kamienia.

Opuplikowano 12.11.2021 18:55
Odsłonięcie kamienia pamiątkowego Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz 75-lecia powstania Gminy Sztutowo. Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Sztutowo?? w  tym roku obchodzono je w szczególny sposób. 
 
Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta o pokój, bezpieczeństwo i pomyślność Ojczyzny. Po raz pierwszy mieszkańcy Sztutowa spotkali się w centrum wsi przy pamiątkowym kamieniu 
Uroczystość swoim śpiewem uświetnił chór złożony z mieszkańców prowadzony przez pana Mateusza Goska. Wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne. Zebrana społeczność wysłuchała wzruszających przemówień Wójta Roberta Zielińskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo Marcina Owsińskiego. Po przemówieniu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie wciągnęli na maszty trzy flagi: Polski, Gminy i Unii Europejskiej.
 
Najważniejszym elementem uroczystości było odsłonięcie kamienia pamiątkowego przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Sztutowie, a następnie poświęcenie go przez księdza kanonika Jerzego Drobińskiego. Podczas kolejnego występu chóru złożono symboliczne wiązanki kwiatów w imieniu lokalnej społeczności oraz służb mundurowych ku wspomnieniu przodków. O godzinie 12:00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” uroczyście odśpiewano hymn.
 
Wieczorem kolejnym punktem uroczystości w ramach obchodów Święta Niepodległości było spotkanie z pieśnią patriotyczną Miejsce spotkania było wyjątkowe - dawne hale zbrojeniowe obozu Stutthof. Obiekty (hale) są własnością Gminy Sztutowo.Samorząd dąży do tego, aby służyły one kolejnym pokoleniom, oddając pamięć i szacunek dla trudnych kart historii.
 
   
 
Galeria zdjęć
Previous Next Play Pause
 
 
 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane