Wydanie nr 272 / 2022   

 

wtorek, 09 sierpień 2022 16:07

Wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego. Wyróżniony

Napisał
Wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego. KMP Malbork
Malborscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 55 na ulicy 500-lecia w Malborku. W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy marki Seat Ibiza oraz autobus marki Solaris. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący seatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem miejskim. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierujący seatem oraz pięciu pasażerów autobusu zostało przewiezionych do szpitala. Śledczy będą szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego wypadku.
 
W poniedziałek po godzinie 15-tej dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, z udziałem samochodu osobowego i autobusu miejskiego, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 na ulicy 500-lecia w Malborku. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci i inne służby ratunkowe.
 
Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że jadący w kierunku Sztumu 23-letni kierowca osobowego seata prawdopodobnie zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem miejskim. Mundurowi blisko 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów.
 
Malbork - wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego3
Malbork - wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego4
Malbork - wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego2
Malbork - wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego1
Malbork - wypadek z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego
Previous Next Play Pause
 
 
Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną.  Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana.  Policjanci zorganizowali objazdy przez ulicę Koszalińska i Rodziewiczówny. Mundurowi wykonali badania stanu trzeźwości kierowców, które wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi.
 
W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 23-latek kierujący seatem oraz pięciu pasażerów autobusu w tym dziecko. Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, będą szczegółowo wyjaśniać, jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.
 
podkom. K. Marczyk

Skomentuj