Wydanie nr 231 / 2022   

 

wtorek, 19 kwiecień 2022 13:40

Podsumowanie działań nowodworskich policjantów ruchu drogowego w okresie Świąt Wielkanocnych Wyróżniony

Napisał
Podsumowanie działań nowodworskich policjantów ruchu drogowego w okresie Świąt Wielkanocnych KPP Nowy Dwór Gd

Jak co roku nowodworscy policjanci prowadzili w okresie Świąt Wielkanocnych wzmożone działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 96 pojazdów, 34 kierowców ukarano mandatami za przekroczenie prędkości, rekordzista jechał motocyklem 183 km/h, 2 kierujących było nietrzeźwych, jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W świąteczny weekend funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 96 kierujących, 34 ukarano mandatami za nadmierną prędkość. Rekordzistą był 35-letni kierujący motocyklem, który na drodze S-7 poruszał się z prędkością ponad 180 km/h. Policjanci nowodworskiej drogówki ukarali go mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 10 punktami karnymi.

16 kwietnia w miejscowości Stobna funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 58-latka, który kierował pojazdem VW golf, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 18 kwietnia tym razem w Nowym Dworze Gdańskim na ulicy Wejhera. 59- latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Teraz za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi im grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.

 

Informacja: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj