Tylko dla odważnych. Odbudowa wieży w Żelichowie Cyganku.
Opuplikowano 15.08.2018 10:12

PROGRAM FINANSOWANIA ODBUDOWY WIEŻY W KOŚCIELE ŚW. MIKOŁAJA W ŻELICHOWIE
Nazwa projektu pochodzi od Dziesięcinnej Cerkwi z Kijowa, którą wybudował w latach 989-996 św. Włodzimierz Wielki. Wydzielił on na jej budowę oraz utrzymanie 10% swoich dochodów – stąd nazwa Dziesięcinna Cerkiew.
Nawiązując do tej historycznej tradycji, po wielu dniach modlitwy do Boga i poszukiwań sposobów rozwiązania kwestii finansowania odbudowy wieży kościoła p.w. św. Mikołaja w Żelichowie postanowiłem, że będzie to Dziesięcinna Wieża. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że każdego miesiąca będę przekazywał 10 % mojego prywatnego dochodu na cel odbudowy wieży. Jestem przekonany, że dzięki tej decyzji uda mi się odbudować wieżę, która została zdemontowana pod koniec II-ej wojny światowej. ZAPROSZENIE Jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich odważnych do podjęcia wyzwania. Czy ufasz na tyle Panu, że On zatroszczy się o Ciebie i Twoje finanse? Czy wierzysz w to, że można przeżyć przez miesiąc za 90% dochodu? Jeżeli tak, to możesz to zrobić, a Pan zatroszczy się o resztę!!! Kto może przystąpić do projektu?- Tylko ci, którzy z radością chcą się podzielić zapracowanym dobrem.
- Tylko ci, którzy czują wdzięczność wobec Boga za to, że mają pracę.
- Tylko ci, którzy mają odwagę i zaufanie do Boga.
Jeżeli nie spełniasz tych trzech warunków, nie przystępuj do projektu!!!
Jak wyliczyć 10%? Jest to bardzo proste.- Sumujesz wszystkie swoje dochody, które wpłynęły na konto. Np. 3 000 zł
- 10 % to 300 zł.
- I już zrobione – oto twoja dziesięcina.
- Dopiero po wyliczeniu 10% resztę kwoty, czyli 2 700 zł przeznaczasz na funkcjonowanie.







