Wydanie nr 177 / 2022   

 

środa, 19 styczeń 2022 02:39

Nowe tablice informacyjne na terenie powiatu nowodworskiego

Napisał
Nowe tablice informacyjne na terenie powiatu nowodworskiego Nowe tablice informacyjne na terenie powiatu nowodworskiego Powiat Nowodworski

Na terenie powiatu nowodworskiego stanęły tablice informacyjne, które mają ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Koszt projektu wyniósł 50 500 zł z czego otrzymano dofinansowanie w wysokości 45 450 zł.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w dniu 14 września 2021 r. wyłonił Fundację „WRÓĆ” z Jantaru do dofinansowania projektu pod nazwą „Bez granic”. Realizacja zadania ma na celu szerzenie i promowanie komunikacji alternatywnej i wspomagającej, niezbędnej do codziennego, godnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami.

W ramach działań projektowych Fundacja, na terenie powiatu nowodworskiego umieściła informatory komunikacyjne w formie tablic, plakatów oraz folderów z odpowiednim dostosowaniem graficznym i tematycznym do miejsca. Specjalistyczne informatory zawierają słownik niezbędny do codziennego funkcjonowania niepełnosprawnych osób, dzięki któremu osoba nieumiejąca mówić, pisać, ani porozumiewać się językiem migowym będzie mogła samodzielnie przedostać się w pożądane miejsce, dokonać zakupu, uzyskać oczekiwaną pomoc lub odpowiedź. Poza tym Fundacja przeprowadza również szkolenia, które z uwagi na przedłużający się stan zagrożenia epidemiologicznego przygotowane i zrealizowane są w formie on- line.

 

Powiat Nowodworski

Skomentuj