Wydanie nr 146 / 2022   

 

poniedziałek, 17 styczeń 2022 13:51

Pijany kierowca spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gdański
zdj.poglądowe zdj.poglądowe KPP Nowy Dwór Gdański

Nowodworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując pojazdem honda, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile a dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

15 stycznia około godziny 19:00, dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na trasie S7. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i udaje się w kierunku trasy DK -55 Nowy Dwór Gdański – Malbork.

Kilkanaście minut później patrol drogówki zatrzymał kierowcę hondy w miejscowości Orłówko. Kierującym i sprawcą kolizji okazał się 47-letni mieszkaniec Ciechanowa, który był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile.

47-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Jak się okazało kierujący również nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna odpowie również przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Skomentuj